Nadal poniżej magicznej bariery - dane o sprzedaży KD w lipcu 2017

ZKDP podało kolejne dane o sprzedaży pism i niestety nie mamy dobrych informacji o sprzedaży Kaczora Donalda. Nadal sprzedaż pisma jest o kilka tysięcy niższa niż gdybyśmy chcieli.
Lipcowy numer Kaczora Donalda (KD 2017-08) sprzedał się w 18 233 egz przy standardowym nakładzie wynoszącym 40 000 egz. Wynika z tego, że sprzedano 45,6% wydrukowanych egzemplarzy.
W porównaniu z poprzednimi miesiącami jest to kolejny bardzo przeciętny wynik. Minimalnym pocieszeniem jest fakt, że lipcowy numer sprzedał się minimalnie, bo o 12 egz. lepiej niż czerwcowy, Mam jednak nadzieję, że kolejne dwa numery odnotują znacznie lepszą sprzedaż, a szczególnie dostępny jeszcze przez kilka dni w kioskach wrześniowy numer z klockami Lego i krakowskim komiksem.
Poniżej wykres przedstawiający sprzedaż KD w ostatnich 12 miesiącach.
źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Informacja słaba, ale cóż tu dużo mówić. Egmont niestety niejako sam sobie funduje tę słabą sprzedaż... (brakiem promocji itp). Jakby nie mieli żadnego pomysłu na KD albo co chyba gorsze nie chcieli mieć

    OdpowiedzUsuń
  2. Teoretyzuję, że Wrześniowy miał bardzo dobrą sprzedaż i to w sporej mierze zasługa tego bloga co numer rozpromował :) Szalenie wiele znajomych co normalnie nie miała KD w rękach od 5-6 lat pobiegła do kiosków... najwyraźniej Lego zrobiły swoje :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici