Myszka Miki: Kawa Zombo - przykładowe plansze!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy dziś zaprezentować plansze z polskiego wydania Kawy Zombo, disnejowskiego komiksu Loisela. Komiks będzie miał swą premierą za 15 dni, czyli 25 października.

Kawa Zombo to komiks jednego z najsłynniejszych francuskich twórców komiksowych - Régisa Loisela, autora takich komiksów jak W poszukiwaniu ptaka czasu, Piotruś Pan czy Skład główny. Tworząc komiks z Mikim Loisel zainspirował się wczesnymi paskami z Mikim autorstwa Gottfredsona dodając do nich głębię m.in. poprzez umieszczenie akcji komiksu w czasach wielkiego kryzysu.
Komiks ukaże się w formacie 305 na 196 mm, czyli A4+ i w twardej oprawie. Wydanie będzie liczyło 80 stron. Cena okładkowa komiksu to 79,99 zł. Tłumaczem Kawy Zombo będzie Magdalena Miśkiewicz.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska.

Komentarze

 1. Chyba wbrew wcześniejszym zapowiedziom też kupię "Mikiego". Całkiem dobrze wygląda, no i ze względów kolekcjonerskich "wypada" go mieć.
  Ciekaw jestem jak z treścią-wydaje się być raczej dla starszych odbiorców? Czy w ten sposób Egmont nie wystraszy i nie zrazi tych mlodszych? (Rodzice/dziecko kupią komiks bo Myszka Miki a potem okaże się byl "nudny" czy niezrozumiały)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w tym przypadku cena 80 zł za 80 stron wystraszy rodziców młodszych czytelników. Ten komiks wydaje mi się być skierowany do świadomego odbiorcy, który wie za co płaci.

   Usuń
  2. Ale przy tym kompletnie nie zamyka się na młodszego czytelnika, bo w opisie
   "Opowieść o Myszce Miki – przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! – autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela"

   Usuń
 2. Kiedyś napisałeś, że wydaje ci się że tłumaczka Kawy Zomby nigdy nie przetłumaczyła żadnego komiksu dla Egmontu. Jednak przetłumaczyła : https://www.gildia.pl/komiksy/141511-lou-5-laserowy-ninja

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela