Wywiad z Feriolim na krknews.pl!

Choć minął już miesiąc od wydania krakowskiego komiksu z Sknerusem, historii Stary smok mocno śpi autorstwa Snejbjerga i Ferioliego, media nie zapomniały jeszcze o publikacji komiksu. Na krknews.pl pojawił się wywiad z rysownikiem historyjki, który pokrótce opowiada o swojej karierze i historii związanej z tworzeniem komiksu. Z wywiadu dowiecie się także jaki wpływ na komiks miał Tomasz Kołodziejczak.

Widać, że rysunki są bardzo dopracowane i mówię to jako osoba, która od lat zna miasto. Jak się Pan przygotowywał do narysowania plansz?
– Trzy razy byłem w Polsce i zawsze zachwycało mnie serdeczne przyjęcie. Jesteście wspaniali. Jeśli jako Katalończyk nie będę mógł normalnie żyć w swoim kraju, być może przyjdę zapukać do waszych drzwi… Tak czy inaczej, w Krakowie nigdy nie byłem. A kilka razy słyszałem, że to przepiękne miasto. Bardzo pomógł mi Tomek Kołodziejczak z polskiego Egmontu, który dostarczył mi linki i informacje związane ze średniowieczną historią miasta. Korzystałem też z obrazów w Google i Google Street View, gdy chodziło o współczesny Kraków. 
Cały wywiad znajdziecie na łamach krknews.pl 

Przy okazji przypominamy, że kilkanaście dni temu na blogu pojawiła się recenzja komiksu. Oprócz tego warto pamiętać, że to już ostatnie chwilę na kupno Kaczora Donalda 2017-10, ponieważ jutro wychodzi nowy numer pisma.
źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Jestem pozytywnie zaskoczony rolą pana Kołodziejczaka w tworzeniu tego komiksu. Może pan T.K by pomyślał o stworzeniu 3 komiksu Disneya, w którym by był scenarzystą albo ktoś inny z polskiej redakcji ?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar