Komiksowe premiery - lipiec 2024 - kolejne Giganty, Barks i Donald/Wolverine

W tym roku wakacyjne miesiące będą obfitowały w kacze premiery, w lipcu pojawi się kilka ciekawych wydań, w tym tom z wieloma niewydanymi wcześniej po polsku historiami Barksa. I to nie tylko w Polsce, ponieważ w USA do sprzedaży trafi komiks o Donaldzie jako Wolverinie. Natomiast gościem odbywającej się w Gdańsku imprezy Kajko i Kokosz zapraszają będzie Kari Korhonen. 

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 9 lipca - Kaczor Donald 2024-05 - 16,99 zł
  W numerze, w którym będzie dominować letnia tematyka, pojawią się m.in. How We Spent Our Summer Vacation, nowa historia z Sknerusem i Braćmi Be, Wings, klasyczny komiks Vicara o Donaldzie niegdyś wydany w Polsce i Było wynalazców dwóch, krótka historia Barksa z Diodakiem w roli głównej. Więcej informacji o wydaniu znajdziecie tu, numer możecie zamówić na Egmont.pl.
 • 16 lipca - Gigant Poleca 254: Król plaży- 19,99 zł - POLECAMY!
  W lipcowym Gigancie ważną rolę będą odgrywać komiksy rozgrywające się latem, ale też pojawi się historia związana z urodzinami Donalda narysowana przez Ferioliego, twórcę głównie kojarzonego z Kaczora Donalda,  W tomie znajdzie się też kilka innych ciekawych komiksów, w tym 60-stronicowe Topolino e la saga burocratica, opowieść o Mikim i Piotrusiu autorstwa Silvii Ziche, czy Zio Paperone e il sapone truccato, kolejny komiks o redakcji Kwaczego Kuriera od Mastantuono. Szczegółowe informacje o wydaniu znajdziecie w osobnym tekście, komiks jest dostępny na Egmont.pl.
 • 17 lipca - Kaczogród. Carl Barks 24: Korona Majów i inne historie z roku 1963 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Tom będzie prawie w całości składać z komiksów wcześniej niewydanych w Polsce. Wśród których znajdą się zarówno długie historie, w tym tytułowa opowieść, w której Sknerus i reszta bohaterów rusza w poszukiwania miasta Majów, Lepkie pieniądze, kolejna potyczka Sknerusa z Braćmi Be czy Z samego dna, opowieść o poszukiwaniu pierwszej dziesięciocentówki, a także krótkie historie, jak choćby The Invisible Intruder, pierwszy komiks, w którym wspomniano, że Sknerus był pucybutem. Pojawi się też przedruk Golono, strzyżono, komiksu znanego zarówno z 1. jak i 1001. Kaczora Donalda. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a tom jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 17 lipca - Klasyczne baśnie Disneya 12: Kopciuszek - 34,99 zł
  Kolejny tom serii zawierającej komiksowe wersje najsłynniejszych filmów Disneya. Tym razem zostanie wydana nowa wersja komiksowej adaptacji produkcji z 1950 roku. Komiks stworzyli dwaj francuscy twórcy - Régis Maine i Mario Cortes, a wcześniej została wydana po polsku w ramach Disney Komiks. Album można też już zamówić z Egmont.pl.
 • 18 lipca - Gigant Poleca Extra 2024-04: Poradnik Młodego Skauta - 29,99 zł
  Kolejny specjalny tom będzie poświęcony organizacji Młodych Skautów. Niestety w dużej części będzie się składać z komiksów już kiedyś wydanych w Polsce lub dość przeciętnych. Co nie oznacza, że w wydaniu nie znajdą się ciekawie komiksy, jak np. Le Giovani Marmotte in un'indagine da manuale, historia Nucciego i Zanchiego opowiadająca o osobie, która zajmuje się wprowadzaniem poprawek do Poradnika, czy Le Giovani Marmotte in Occhio al manuale!, gdzie Forsant chce zdobyć pierwsze wydanie Poradnika. Pełne informacje o zawartości tomu są dostępne tu, a komiks jest dostępny na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 24 lipca - Gargoyles Quest #3 - 4,99 $
  Nowa historia ze świata Gargulców, za którą odpowiadają Greg Weisman, twórca oryginalnego serialu, i Pasquale Qualano. 
 • 31 lipca - Disney Villans: Cruella De Vil #5 - 3,99 $
  Miniserię o Cruelli de Mon stworzyły Sweeney Boo i Miriana Puglia.
 • 31 lipca - Hercules #4 - 4,99 $
  Za serię nawiązującą do filmu Disneya z lat 90. odpowiadają Elliott Kalan i George Kambadais.  
 • 31 lipca - Justice Ducks #5 - 4,99 $
  Seria nawiązująca do serialu Agent Kuper, za którą odpowiadają Roger Langridge i Carlo Lauro.    
 • 31 lipca - Lilo & Stitch #5 - 4,99 $
  Seria nawiązująca do serii filmów Lilo i Stich. Twórcami komiksu są Greg Pak i Giulia Giacomino.
 • 31 lipca - Marvel & Disney: What If...? Donald Duck Became Wolverine - 4,99 $ - POLECAMY!
  Crossover Marvela i Disneya, w którym Donald zyskuje Wolverine'a. Za scenariusz będzie odpowiadać Luca Barbieri, scenarzysta m.in. paru komiksów z serii Czarodzieje i ich dzieje, natomiast komiks zilustruje Giada Perissinotto, rysowniczka wielu historii z kaczkami. Więcej informacji o wydaniu znajdziecie tutaj.
 • 31 lipca - Negaduck #7 - 3,99 $
  Spin-off cyklu Darkwing Duck, opowiadający o jednym z wrogów Agenta Kupera, tworzą Jeff Parker i Ciro Cangialosi    

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 15 lipca - Dramatyczne wydarzenia opisane od niechcenia - 49,99 zł - POLECAMY!
  Zbiór komiksów Baranowskiego zawierający m.in. Przygody twistującego słonia Twisti oraz biegającej reporterki mrówki, Franciszki Mrówki znane z Komiksowa.
 • 17 lipca - Frnck 8: Exodus - 34,99 zł
 • 17 lipca - Kajko i Kokosz: Szkoła latania. Wydanie urodzinowe - 59,99 zł - POLECAMY!
  Specjalne wydanie Szkoły latania, w którym ponad 40 polskich twórców na nowo narysowało poszczególne plansze komiksu Christy.
 • 17 lipca - Giganci 6: Yatho - 34,99 zł
 • 17 lipca - Sami 8: Gladiatorzy - 34,99 zł - POLECAMY!
 • 17 lipca - Smerfy: Co to za Smerf? - 34,99 zł - POLECAMY!
  Wyjątkowy album Smerfów narysowany przez Tebo.
 • 24 lipca - Sonic 11: Ostatnia minuta cz. 1 - 59,90 zł
 • 31 lipca - Fibi i Jednorożec 12: Wirtualna rzeczywistość - 49,99 zł
 • 31 lipca - Strażniczka Małych Ludzi 1: Wróżkowy balsam - 44,99 zł

Jeżeli kojarzycie, że w lipcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. Kalendarz wszystkich polskich publikacji z komiksami Disneya znajdziecie tutaj.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, bonito.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), amazon.pl (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska,, Dynamite, Marvel, Ongrys

Komentarze

 1. https://inducks.org/story.php?c=I+TL+3528-3 Ciekaw jestem czy ta historyjka na swój sposób przełomowa ukaże się kiedyś w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co jest? Dopiero teraz jak w to wszedłem ogarnąłem że jest 2 Jonesów. To wyjaśnia dlaczego czasem wygląda trochę inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo niby to osobne , podobne postacie. Był jeden od Barksa a po latach Włosi dołożyli drugiego , który inaczej się nazywał ale pełnił tą samą rolę. Różniły ich szczegóły poza wyglądem a w wielu krajach nazywają się tak samo. Ktoś wreszcie wpadł na pomysł , żeby to jakoś wyjaśnić i uporządkować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 5. Co jest? Znalazłem na inducks aż 7 rodzajów Jonesów

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozostali to takie incydentalne przypadki sprzed bardzo wielu lat. Zostało tylko tych dwóch z , którymi wiązała się przez dekady zagadka czy są jedną postacią. I wreszcie nieoczekiwanie to wyjaśniono.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo coś, co z nowym Garfieldem ? Zapowiedź była na lipiec a teraz już w ofercie nic nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurde ta historyjka z Jonesami wyszła potem też w LTB 584. Niestety u nas zostało to pominięte. Oby wyszło to w Mamucie razem z LTB 581 niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy wiadomo coś więcej na temat Korhonena w Gdańsku? Na stronie na FB nic nie widzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informację potwierdził Tomasz Kołodziejczak w swoim ostatnim materiale, więc pewnie na dniach będzie więcej szczegółów.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka