Kaczor Donald 2024-05 - dziś premiera - Vicar, Barks i Miguel

Dziś do sprzedaży trafił piąty w tym roku i 1036. numer w historii Kaczora Donalda. W środku nowego numeru jak zwykle znajdziecie ponad 40 stron komiksów z kaczkami i myszami, a także wywiad z Marco Gervasio. Wraz z tym numerem pismo zyskało też poprawioną oprawę graficzną.
Numer jest oparty na dwudziestym siódmym tegorocznym wydaniu skandynawskich tygodników. Poza kioskami pismo jest dostępne także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl

Zmiany w oprawie graficznej polegają m.in. na nowym wyglądzie spisu treści oraz segmentu Figle figlarzy. Nie nastąpiły jakiekolwiek zmiany na stronach komiksowych, w przypadku których zmiany już następowały w ostatnich numerach. Samo wydanie pod względem komiksowym nie wygląda wybitnie. Po prawie 30 latach po polsku ponownie pojawił się komiks Rawsona i Vicara o lotniczych popisach Donalda. Jest to całkiem sympatyczna historyjka.

W wydaniu znalazł się też krótki komiks z Diodakiem, który niegdyś został wydany w Kaczorze Donaldzie, a w tym roku pojawił się w kolekcji Barksa. Na resztę numeru składają się nowe komiksy, w tym otwierająca wydanie opowieść o Sknerusie, Siostrzeńcach i Bracia Be, którą zilustrowali hiszpańscy twórcy. Miłym akcentem jest zamykający wydanie 2-stronicowy artykuł z rozmową z Marco Gervasio. Gorzej jest z gadżetem dołączonym do pisma, który został przyklejony taśmą klejącą.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawi się wiele innych publikacji z kaczkami i myszami - w zwykłym Gigancie znajdziecie wiele ciekawych słonecznych opowieści, głównymi bohaterami Giganta Poleca Extra będą Młodzi Skauci, a Kaczogród Barksa dostarczy potężną dawkę klasyki. Wystartowała też prenumerata Kaczora Donalda, o której więcej pisaliśmy w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Chciałbym zobaczyć tych co odrywają taśmę w wielkim skupieniu, żeby przypadkiem nie uszkodzić okładki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej uciąć, a te przyklejone fragmenty zostawić. 😅

   Usuń
  2. Mnie się elegancko udało odkleić ☺️

   Usuń
  3. Brawo 👏🏼 a z tym zostawieniem taśmy i odcięciem- super pomysł 👍

   Usuń
 2. Przepraszam że pytam tutaj - wiesz gdzie można najtaniej kupić ŻiCSM w wersji deluxe od fantagraphics? Poniżej 700 zł z przesyłką?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka