Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano 4 - zapowiedź

Na wrzesień komiksowy dział Egmontu zapowiedział jeden tom z kaczymi historiami. 11 września do sprzedaży trafi czwarty tom Włoskiego Skarbca Giorgio Cavazzano. 200-stronicowe wydanie będzie kosztowało 69,99 zł. Natomiast już w tym momencie możecie je zamówić na Egmont.pl. Więcej informacji o całym cyklu znajdziecie tutaj.

Wydanie będzie składało się z kilku komiksów stworzonych przez Cavazzano między 1995 a 2005 rokiem. W tomie pojawią się chociażby doskonale znane polskim czytelnikom Komisarz mimo woli, historia z legendarnym debiutem Franca Mauera, Zimna woda złota doda, doskonały komiks o Sknerusie i poszukiwaniach trzeciego Nilu, a także Kolos z Rodos, świetna historia z Eustazją Tost, która jednak jest zaledwie wstępem do tworzonego przez Castiego cyklu o poszukiwaniach Atlantydy.

Jedyną historią, poza 1-stronicowymi komiksami o Dziobasie i Magice, która pojawi się premierowo w Polsce, jest rozpoczynająca wydanie Paperino Oscar del centenario z debiutem Kwazka, postaci będącej parodią Vincenzo Molliki. Za scenariuszem tej historii stoi sam parodiowany, więc pod wieloma względami jest to świetny element kolekcji.

Z opublikowanego wiosną katalogu wynika, że będzie to ostatni tom serii wydany w tym roku. Dwa tomy wieńczące serię trafią do sprzedaży w przyszłym roku, ale szczegóły poznamy najpewniej za parę miesięcy. We wrześniu premierę natomiast będzie miał Gigant Poleca Extra o kryminalnej tematyce i wiele innych ciekawych pozycji, jak chociażby nowa edycja Asteriksa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Super, nie mogę się doczekać.
  Zamawiać jeszcze nie zamawiam, bo nie będzie mnie wtedy w pl i nie będę mieć jak odebrać jak przyjdzie ale po powrocie zakupie z pewnością ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Znowu te duble

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze, że można kupić te komiksy w nowym, eleganckim wydaniu, na lepszym papierze, w większym formacie, a nie tylko w starych, podniszczonych książeczkach. Nie każdy kupował komiksy 20-30 lat temu i nie każdy chce kupować używki. Ja akurat mam tamte Giganty od dzieciństwa i są naprawdę mocno wyeksploatowane, dlatego zastanawiam się nad zakupem tego tomu (poprzednich nie mam, nie interesowały mnie), bo bardzo lubię "Komusarza mimo woli".

   Usuń
  2. Jakim "nowym, eleganckim, wydaniu"? Pierwszy tom tej serii to był przykład najbardziej niechlujnego, robionego na odwal się nowego wydania starych komiksów w historii. Parodia wydawnicza po prostu. A późniejsze to są dalej przełożenia 1:1, co przy rozciągniętych kadrach tego dziwnego formatu sprawia, że Giganty nie są złe.

   Usuń
  3. No właśnie @Paweł, masz rację, nie każdy musiał kupować wtedy komiksy, a teraz można je kupić w takim ładnym wydaniu. Moim zdaniem duble w takich Gigantach można postrzegać jako złe, ale te w ekskluzywnych wydaniach (Nasz Wielki Donald, albo właśnie kolekcje) są ok.

   Usuń
 3. Trochę racji masz ale nie będę kupował nowego wydania tych samych komiksów za 70 zł. Zwłaszcza że tamte mam w dość dobrym stanie. Ale ten paperino oscar del centenario wygląda ciekawie. To jedyne skłania mnie do zastanowienia się nad tym tomem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz kupować za 7 dych. Sa tańsze opcje. Za 40 parę zł można dorwać

   Usuń
 4. No tak. W pierwszej chwili nie pomyślałem że przecież kupuje się dużo taniej niż cena okładkowa. Te 4 dyszki są w miarę atrakcyjną ceną. Chyba kupię. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeci Nil to była fajna historia. ;) Dzięki za opis numeru radef. Z racji tylko jednej premiery ja odpuszczam. Zobaczymy czy 5 i 6 tom będą wyglądały lepiej pod tym względem. Dublom mówimy nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyś jeszcze przestał dublować (mało powiedziane) swoje komentarze...

   Usuń
  2. W pierwszym akapicie masz tekst "Więcej informacji o całym cyklu znajdziecie tutaj." Jak klikniesz "tutaj", to tam znajdziesz informacje o 5. i 6. tomie.

   Usuń
  3. Z tamtego artykułu wynika, że dwa tomy wieńczące serię ukażą się jeszcze w 2024, a teraz już piszesz, że jednak w 2025.

   Usuń
  4. Bo nie jestem jasnowidzem i w październiku zeszłego roku nie mogłem się spodziewać, że Egmont zmniejszy częstotliwość publikacji. Spokojnie, będzie poprawione przy najbliższej okazji.

   Usuń
  5. No, 8azyliszek, ty to pod każdym postem to samo piszesz. Tylko narzekanie na ten Egmont.

   Usuń
  6. Odwrotnie - jeśli Egmont ciągle robi to samo i wydaje duble, zamiast zwiększyć liczbę Gigantów Poleca, to jak to inaczej komentować? Dublom mówimy nie.

   Usuń
  7. Jak najwięcej dubli! Egmoncie, prosimy o wznowienie wszystkich fajnych komiksów w ładnych wydaniach.

   Usuń
 6. A nie lepiej żeby w tych nowych ładnych wydaniach były komiksy które nie zostały w polsce wydane a są dobre. Załóżmy że komiksy premierowe w polsce są tak samo dobre jak te duble. Wtedy będziemy mieć nowy fajny komiks i tamten stary komiks w nie tak złym gigancie czy kd. Jak są duble to mamy po prostu 1 fajny komiks w dobrym wydaniu bo tamten stary się już nie liczy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka