Kaczor Donald 2024-05 - zapowiedź - Vicar, Barks i Miguel

Już za osiem dni, 9 lipca pojawi się 5. w tym roku i 1036. numer w historii Kaczora Donalda, w którym znajdzie się solidna porcja komiksów z kaczkami i myszami. Podobnie jak w innych lipcowych wydaniach będzie dominować tematyka wakacyjna. Numer możecie zamówić na Egmont.pl.
Z plansz udostępnionych przez Egmont wynika, że numer będzie oparty na czternastym tegorocznym Micky Maus, choć ostatecznie może się ciut różnić. 

Jest to dość średnio wyglądający numer, w którym najlepszymi elementami są komiksy już niegdyś w Polsce wydane. Po prawie 30 latach po polsku ponownie pojawi się komiks Rawsona i Vicara o lotniczych popisach Donalda. Jest to całkiem sympatyczna historyjka. W wydaniu znajdzie się też krótki komiks z Diodakiem, który niegdyś został wydany w Kaczorze Donaldzie, a w tym roku pojawił się w kolekcji Barksa.

Na resztę numeru będą się składać nowe komiksy, w tym otwierająca wydanie opowieść o Sknerusie, Siostrzeńcach i Bracia Be, którą zilustrowali hiszpańscy twórcy. Pojawi się też historia z rysunkami Miguela, w których główne role odgrywają Hyzio, Dyzio i Zyzio, a także komiksy z Gogusiem, Mikim i Goofy oraz Donaldem w roli głównej.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawi się wiele innych publikacji z kaczkami i myszami - w zwykłym Gigancie znajdziecie wiele ciekawych słonecznych opowieści, głównymi bohaterami Giganta Poleca Extra będą Młodzi Skauci, a Kaczogród Barksa dostarczy potężną dawkę klasyki.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Myślałem że będzie coś lepszego .

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie dali fajne komiksy , vicar i barks. Ten barksa faktycznie niestety już mam ale vicara nie i bardzo chętnie sobie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł, by kod kreskowy umieścić przy logo, w widocznym, rzucającym się w oczy miejscu. Psuje to całą okładkę

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę logo "Kaczor Donald 90". Czy to oznacza coś rocznicowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku jest 90 lecie postaci Kaczora Donalda. Takie logo pojawiło się w tym roku na kilku wydaniach komiksowych.

   Usuń
 5. nie wydaje mi się bo przecież na następnym gigancie też jest to logo

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komiks Barksa, mogli darować sobie był , reprintowany jakies 7 miesięcy w KCB 23. Pragnę komiksy ktore jak dotąd nie były wydane u nas, a nie reprinty komiksy z kilka miesięcy temu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę, że jest wywiad z Marco Gervasio. Cieszę się!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka