"Miki i kraina Pradawnych" i "Horrifikland" wcześniej w sieci Empik!

Jednak nie 29 września, ale już 15 września do sprzedaży trafią dwa albumy o Mikim z przepięknej serii wydawanej oryginalnie przez Glénat - Myszka Miki i kraina Pradawnych i Horrifikland. Przerażająca przygoda. Przez pierwsze dwa tygodnie komiksy będą jednak dostępne wyłącznie na półkach Empików i na Empik.com. W pozostałych punktach sprzedaży albumy zadebiutują 29 września.

Jeżeli chcecie otrzymać te wyjątkowe komiksy jak najszybciej, to obecnie najlepszą opcją jest zamówienie ich na Empik.com, który będzie wysyłał tomy 2 tygodnie wcześniej niż pozostali dostawcy.  Obecnie każdy z albumów jest dostępny z 25% rabatem, czyli kosztuje 37,49 zł, ale ich cena może się jeszcze zmienić: Myszka Miki i kraina Pradawnych i Horrifikland. Przerażająca przygoda. 

Polska edycja ekskluzywnej serii Glénatu, w której najsłynniejsi frankofońscy twórcy kreują opowieści o Mikim, będzie wydawana w twardej oprawie, formacie A4 i cenie okładkowej 49,99 zł, a każdy z albumów będzie liczyć od 48 do 64 stron. Autorami utrzymanej w klimatach podróżniczych Krainy Pradawnych jest duet Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni, znany m.in. z Niezwykłej podróży, natomiast zagłębiający się w klasycznym świecie Disneya Horrfikland stworzyli Alexis Nesme oraz Lewis Trondheim, znani chociażby z Donżona czy Ralpha Azhama. Już w listopadzie Egmont zamierza wydać kolejny mysi komiks Filippiego i Camboniego - Miki i zaginiony ocean.

Warto pamiętać, że we Francji Glénat wydał już kilkanaście albumów swojej ekskluzywnej serii, a kolejne są cały czas zapowiadane, chociażby pod koniec tego roku w sprzedaży mają się pojawić dwa albumy od kolejnych twórców znanych z frankofońskiego rynku. W Polsce natomiast już 2017 roku wydano Kawę Zombo Loisela, ale wówczas było to jedynie pojedyncze wydanie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Trochę dziwnie że bezpośrednio od Egmontu będzie 2 tyg później...

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawdopodobnie jakiś błąd na stronie sklepu Egmontu. Na stronie ich wydawnictwa, w zapowiedziach, te komiksy mają oficjalnie datę premiery na 15 września.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to dość ciekawa teoria, ale oznacza ona, że aż dwa sklepy pomyliły się jednocześnie.
   Sklep Egmontu dając złą datę premiery.
   Empik.com dając napis "tylko w empiku" przy tytule, który nie będzie tylko w Empiku.
   Jest to niezwykle wątpliwe. Po prostu Egmont na swiatkomiksu.pl dał wcześniejszą, empikową, datę premiery.

   Usuń
 3. Tak a propos to juz w sobotę a wiec 4 dni przed oficjalną premierą dotarł do mnie najnowszy Kaczogród Barksa!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka