Komiksowe premiery - sierpień 2021 - Barks, Lucky Luke i Światła Północy

Sierpień może tym razem będzie miesiącem spokojniejszym dla portfela komiksowego fana, ponieważ aż tak wiele ciekawych komiksowych nowości w nim się nie pojawi, ale nie zabraknie co najmniej jednego niezwykle ciekawego tytułu. Nie warto się martwić, bo na wrzesień wiele wydawnictw szykuje prawdziwą artylerię.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE 
 • 25 sierpnia - Kaczogród. Carl Barks 13: Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952 - 69,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Jeden z najciekawszych tomów kolekcji Barksa z kilkoma historiami, które zapisały się w annałach kaczych opowieści. Szczególnie wyróżniają się wśród nich Dangerous Disguise, niesamowicie narysowana parodia opowieści szpiegowskich, No Such Varmint, w której kaczory muszą zmierzyć się z wielkim wężem morskim, oraz niezwykle klimatyczne In Old California!, czyli komiks opowiadający o przygodach Donalda i siostrzeńców w dawnej Kalifornii.  A tom to też też wiele krótszych opowieści, w tym historie, w których zadebiutowali Bracia Be i Młodzi Skauci, wszystko to otworzy jedna z najmądrzejszych historii - Deszcz pieniędzy. Szczegółowe informacje o publikacji są dostępne w osobnym tekście.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 18 sierpnia - Wizards of Mickey 4 - 16,00$ - POLECAMY!
  Choć sierpień polskim czytelnikom na pewno kojarzy się z serią Czarodzieje i ich dzieje, to na wydanie w Polsce jeszcze poczekamy.  Amerykańska edycja od Yen Press nie zwalnia tempa i już do sprzedaży trafia czwarty tom. 272-stronicowe wydania zawiera kolejne komiksy o czarodziejach, w tym Lemuria i Legacy

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 11 sierpnia - Czwórka z Baker Street 8: Sfora z Limehouse - 34,99 zł - POLECAMY!
  Komiks Dijana, Legranda i Etiena opowiada o młodych pomocnikach Sherlocka Holmesa, a w kolejnym tomie bohaterowie na zlecenie słynnego detektywa mają sprawdzić co się dzieje we wschodnim Londynie.
 • 11 sierpnia - Pozytywka 2: Sekret Cypriana - 34,99 zł
  Seria autorstwa Carbone'a i Gijé opowiada o magicznej krainie Andorii do której można dostać się tylko przez starą pozytywkę, a zadaniem głównej bohaterki jest ochrona krainy przed złem.
 • 11 sierpnia - Lucky Luke 4: Pod niebem Zachodu - 24,99 zł - POLECAMY!
  Jeden z pierwszych tomów przygód samotnego kowboja z czasów kiedy pisał je jak i rysował Morris. Nigdy wcześniej komiks nie został wydany po polsku, więc wydanie jest niezwykle atrakcyjne dla fanów klasycznych, choć dziś już lekko archaicznych komiksów.
 • 11 sierpnia - Światła Północy 2: Uczennica Wyroczni - 39,99 zł
  Seria stworzona przez Malin Falch to saga o mitycznej krainie Jotundale, w której są przyjazne trolle i nieprzyjaźni ludzie. Do magicznego świata trafia pochodząca z naszego świata Sonja. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.
 • 11 sierpnia - Śledztwa Enoli Holmes 5: Tajemnica zaginionej wiadomości - 39,99 zł - POLECAMY!
  Kontynuacja komiksowej serii Sereny Blasco opartej na książkach Nancy Springer o młodszej siostrze Sherlocka. W piątym albumie bohaterka chce rozwikłać zagadkę wiadomości wysłanej kilkadziesiąt lat temu.
 • 24 sierpnia - Om
  Komiks Piotra Nowackiego, współautora serii Detektyw Miś Zbyś na tropie, przeznaczony dla najmłodszych czytelników opowiada o bohaterze pożerającym wszystko.
 • 25 sierpnia - Fibi i Jednorożec 6: Magiczna burza - 39,99 zł
  Tym razem tom humorystycznej serii Dany Simpson o przygodach dziewczynki i magicznego stwora, zawiera nową opowieść, a nie przedruki pasków gazetowych.

Jeżeli kojarzycie, że w sierpniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Ongrys i Yen Press

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru