Lucky Luke, Czwórka, Pozytywka, Światła Północy, Enola Holmes, Fibi - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

W ofercie sierpniowej Egmontu próżno szukać jakiś wielkich nowości, ale nie brakuje kontynuacji znanych i lubianych serii. Dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe plansze z nich. Warto też zerknąć na wcześniejszy news ze stronami z trzynastego tomu kolekcji Barksa. Wszystkie komiksy są dostępne w przedsprzedaży z rabatem 30% na egmont.pl

Większość z prezentowanych tytułów już od kilku dni jest dostępnych w księgarniach, jednym z nich jest Pod niebem Zachodu, czyli 4. album serii Lucky Luke. Jest to jeden z pierwszych tomów przygód samotnego kowboja z czasów kiedy pisał je jak i rysował Morris. Nigdy wcześniej komiks nie został wydany po polsku, więc wydanie jest niezwykle atrakcyjne dla fanów klasycznych, choć dziś już lekko archaicznych komiksów. 

Do sprzedaży trafił też ósmy tom rewelacyjnej przygodowo-kryminalnej serii Czwórka z Baker Street - Sfora z Limehouse. Komiks Dijana, Legranda i Etiena opowiada o młodych pomocnikach Sherlocka Holmesa, którzy na zlecenie słynnego detektywa mają sprawdzić co się dzieje we wschodnim Londynie. Dziewiąty, najnowszy album, ma pojawić się na początku przyszłego roku.


Dostępny już jest drugi tom frankofońskiej serii o ośmioletniej dziewczynce:  Pozytywka - Sekret Cypriana. Komiks autorstwa Carbone'a i Gijé opowiada o magicznej krainie Andorii do której można dostać się tylko przez starą pozytywkę, a zadaniem głównej bohaterki jest ochrona krainy przed złem. We Francji wyszły cztery albumy serii. 

Do sprzedaży trafił też kolejny tom Śledztw Enoli Holmes, czyli komiksowej serii Sereny Blasco opartej na książkach Nancy Springer o młodszej siostrze Sherlocka. W piątym albumie Tajemnica zaginionej wiadomości bohaterka próbuje rozwikłać zagadkę wiadomości wysłanej kilkadziesiąt lat temu. Szósty tom Egmont ma wydać na początku 2022 roku.

W księgarniach można znaleźć drugi tom Świateł Północy - Uczennica Wyroczni. Seria stworzona przez Malin Falch to saga o mitycznej krainie Jotundale, w której są przyjazne trolle i nieprzyjaźni ludzie, do tej krainy trafia pochodząca z naszego świata Sonja. W Norwegii wydano cztery albumy serii. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.

Natomiast za kilkanaście dni, czyli 25 sierpnia wyjdzie szósty album Fibi i Jednorożec - Magiczna burza. Tym razem jednak tom humorystycznej serii Dany Simpson o przygodach dziewczynki i magicznego stwora, będzie zawierał nową opowieść, a nie paski gazetowe.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka