Egmont w październiku: Asteriks, Iznogud, Emilka Sza i Wisienka [Komiksy dla wszystkich]

W październiku nie pojawi się dziewiąty tom kolekcji Rosy, ale nie jest to jedyny tytuł, który pierwotnie miał się pojawić w tym miesiącu, a ostatecznie nie znalazł się w zapowiedziach. Jednakże większość zapowiedzi pokrywa się z tymi ogłoszonymi w ramach katalogu Egmontu. Wszystkie tytuły są dostępne na Egmont.pl z 30% rabatem.

Miłą niespodzianką dla fanów Iznoguda, czyli serii Goscinny'ego i Tabary'ego opowiadającej o niecnym wezyrze chcącym zostać kalifem w miejsce kalifa, jest zapowiedź na 13 października czwartego zbiorczego wydania. Kolejny tom Przygód wielkiego wezyra Iznoguda będzie zawierał najprawdopodobniej albumy 13-16, które w większości powstały po śmierci Goscinny'ego i zostały zarówno napisane i narysowane przez Tabary'ego. Niestety na skutek błędu na Egmont.pl opis tomu jest identyczny jak w przypadku wcześniejszego wydania.

Tego samego dnia pojawi się też Emilka Sza - Jak wiele to „nic”?, czyli komiks stworzony przez Macieja Kura (autora m.in. Lila i Puta) oraz Magdalenę "Meago" Kanię. Komediowa historia o młodym mimie, który zaprzyjaźnia się niewidomą gitarzystką, nie raz potrafi doprowadzić do salw śmiechu, ale też i wzruszyć. 64-stronicowy album zostanie wydany w twardej oprawie, w formacie A4 i cenie okładkowej 34,99 zł.

 Na początku października nie zabraknie też dwóch najdłuższych serii w ofercie Egmontu, czyli Smerfów i Lucky Luke'a. W obu przypadkach pojawią się nowsze albumy, które nigdy nie zostały wydane wcześniej po polsku. Szczególnie intrygująco wygląda zapowiedź historii o niebieskich ludzikach, ponieważ Smerfy i bociany to wydany zaledwie parę miesięcy temu najnowszy 38. tom serii. W nowej przygodzie stworzonej przez Alaina Josta, Thierriego Culliforda i Miguela Díaz Vizoso Smerfy udają się do czarodzieja Omnibusa. 

Natomiast październikowy tom Lucky Luke'a to Samotny jeździec, czyli 76. album serii wydany oryginalnie w 2012 roku, który został napisany przez Tonino Benacquiste'a i Daniela Pennaca, a narysował go Achdé. Jest to jeden z niewielu komiksów o samotnym kowboju narysowanych przez następcę Morrisa, który nie został wydany w Polsce. Warto pamiętać, że nie tak dawno temu pojawił się pierwszy tom serii Kid Lucky autorstwa Achde.

Tego samego dnia pojawi się też kolejny tom z serii Najwybitniejsi Naukowcy. Cykl stworzony przez hiszpańskiego twórcę Jordiego Bayarriego opowiada o najznamienitszych postaciach nauki, a każdy z tomów jest opatrzony posłowiem autorstwa dr. Tomasza Rożka.Na razie Egmont nie opublikował okładki albumu o jednym z ojców współczesnej fizyki, czyli Newton. Grawitacja w akcji.

W październiku pojawi się też pierwszy tom nowej frankofońskiej serii - Siostry Niezapominajki. Komiks autorstwa Di Gregorio i Barbucciego (niegdyś pracującego nad komiksami Disneya, w tym W.I.T.C.H.) opowiada o trzech siostrach, ich mamie i tajemnicy sprzed lat. Sen Sary to zaledwie początek serii, której drugi tom całkiem niedawno ukazał się na francuskim rynku. 72-album ukaże się w twardej oprawie, formacie A4 i cenie okładkowej 39,99 zł.

Ciut później, bo 27 października, premierę będzie mieć piąty tom wielokrotnie chwalonej i nagrodzonej serii Pamiętniki Wisienki. Komiks Jorisa Chamblaina i Aurélie Neyret w ramach opowieści o nastoletniej dziewczynce łączy ze sobą komedię z dramatem, dodając do tego przygodowe i kryminalne wątki oraz nietypową formę łączącą komiks z pamiętnikiem. Od pierwszych śniegów do Perseidów to niby ostatni tom serii, ale fani nie powinni się martwić - to nie ostatnia wizyta w świecie Wisienki. Recenzja wcześniejszych albumów jest dostępna na blogu.

Wszystkie zapowiedzi jednak w pewien sposób nikną wobec tytułu, który pojawi się 28 października. Mowa tu oczywiście o 39. albumie serii o dzielnych Galach, czyli Asteriks i Gryf. Równo z premierą we Francji i w innych krajach Europy do sprzedaży trafi całkiem nowa opowieść, którą stworzyli znani z wcześniejszych przygód Galów Jean Yves-Ferri i Didier Conrad. Na razie nie ujawniono wiele informacji o albumie, ale z udostępnionych prasie materiałów wynika, że bohaterowie wyruszą na wyprawę do jakiegoś odległego kraju.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl. Wśród innych tytułów można znaleźć m.in. Spider-Mana Zdarsky'ego, gigantyczne ekskluzywne tomy Marvela i DC, Młodość Blueberry'ego czy kolejny album z serii DC 13+.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. czyli 9 tom Rosy oficjalnie opóźnionony?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najprawdopodobniej tak, ale ostatnio zdarzają się jeszcze roszady w zapowiedziach, więc może jeszcze Egmont zaskoczy.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela