Bez dziewiątego tomu kolekcji Rosy w październiku?

Zgodnie z ogłoszonymi parę miesięcy temu zapowiedziami w październiku miał pojawić się dziewiąty tom kolekcji Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Nie wiadomo jednak czy tak ostatecznie się stanie, ponieważ dziś na stronie Egmontu pojawiły się październikowe zapowiedzi i próżno tam szukać jakiegokolwiek komiksu Disneya.

Pamiętając jednak ostatnią sytuację związaną z albumami z Mikim, których zapowiedzi pojawiły się później niż pozostałej części wrześniowego pakietu Egmontu, nadal nie można wykluczyć październikowej premiery przedostatniego tomu kolekcji poświęconej autorowi Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Być może jednak od ogłoszenia zapowiedzi zmieniły się plany Egmontu i zamiast szybko kończyć przed świętami serię, postanowiono trochę spowolnić publikację dwóch ostatnich wydań. Nie wynika to na pewno ze słabej sprzedaży, ponieważ tomy kolekcji znalazły się wśród najpopularniejszych komiksów wydanych przez Egmont w 2019 roku.

Więcej informacji o całej dzięsioczęściowej kolekcji prezentującej wszystkie disnejowskie komiksy Dona Rosy znajdziecie m.in. tutaj i tu. Zaledwie parę tygodni temu pojawił się ósmy tom cyklu - Ucieczka z Zakazanej Doliny, w której znalazły się kolejne doskonałe przygodowe komiksy twórcy. W planowanym natomiast początkowo na październik dziewiątym tomie znajdzie się natomiast m.in. tytułowa opowieść o trzech caballeros, czyli Jose, Panchito i Donaldzie, i wiele innych ciekawych komiksów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska  

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela