Kaczor Donald 2020-07 - skład i okładka - Midthun, Vicar i Heymans

Na Egmont.pl pojawiła się zapowiedź Kaczora Donalda, który trafi do sprzedaży 30 lipca. Okładka numeru została stworzona przez Arilda Midthuna, norweskiego mistrza kaczek, a w środku 1008. wydania pisma czytelnicy znajdą wiele ciekawych opowieści.
Numer będzie zawierał historie oryginalnie wydane w norweskim Donald Duck & Co 2020-17.
Okładkowy komiks Knuta Naeruma i Arilda Midthuna, którzy nie od dziś tworzą zabawne ten-pagery z Donaldem w roli głównej, będzie opowiadał o próbach pechowego kaczora na wejście na drogę medytacji. Norweski duet czytelnicy mogą kojarzyć m.in. z wydanej pół roku temu także po polsku historii Dobro na pokaz. Czyżby szykował się kolejny niezwykle zabawny komiks o przygodach pechowego kaczora? Oby.
W numerze pojawi się też stworzona kilka dekad wcześniej klasyczna historia Vicara, w której Sknerus z Donaldem szukają zaginionego klucza. Komiks nigdy wcześniej nie pojawił się po polsku, więc będzie prawdziwą gratką dla fanów chilijskiego rysownika. Nie zabraknie też krótszych opowieści - w numerze znajdą się dwa holenderskie komiksy o Donaldzie i Daisy, a także całkiem nowe historie o Młodych Skautach czy Goofym. Tradycyjnie wydanie zostanie dopełnione zabawnymi gagami i zagadkami z Mikim i Donaldem.
Dodatkiem do numeru będą 2 prezenty niespodzianki, a kolejne wydanie pojawi się w sprzedaży 4 września.
Warto pamiętać, że w ofercie Egmont.pl jest także dostępne aktualne wydanie Kaczora Donalda, w którym zamieszczono m.in. historie Gattino, Noela Van Horna czy Vicara.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Nie rozumiem po co te napisy w ramkach na okładce. W orginale były puste.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieznane są wyroki polskiego Egmontu.

   Usuń
  2. Mysle, ze to wyrazenie opinii twórców o przecietnym czytelniku... Jak gdyby Kaczora Donalda czytali ludzie malo inteligentni :(

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru