Okładka i plansze z nowego komiksu Camboniego i Filippiego z Mikim

Parę miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni, duet znany z wydawanej także w Polsce Niezwykłej podróży, tworzą kolejny komiks z Mikim. Teraz w końcu została ujawniona okładka Mickey et la terre des anciens (Mikiego i krainy pradawnych).


Jest to kontynuacja wydanego w 2017 roku albumu Mickey et l'océan perdu. Obydwa komiksy należą do ekskluzywnej linii albumów Disney by Glénat tworzonych przez najznamienitszych twórców rynku frankofońskiego. Kraina pradawnych kontynuuje wątki z wcześniejszej historii, jej akcja rozgrywa się w niezwykłym fantastycznym świecie, a Miki musi zmierzyć się z Fantomenem. Premiera wydania została zaplanowana na 16 września.
Niestety prawdopodobnie komiks szybko nie pojawi się po polsku. Półtorej roku temu Tomasz Kołodziejczak stwierdził, że raczej w Polsce nie pojawią się kolejne albumy z serii Glénatu. Być może sytuacja zmieni się w przyszłości wraz z rozwojem rynku oraz pojawieniem się wydań zbiorczych składających się z kilku albumów. Na razie jednak należy się uzbroić w cierpliwość, ale być może polski rynek jeszcze nie zamknął się na albumy z Mikim od Glénatu.
Do sieci trafiło także parę przykładowych stron z albumu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Glenat

Komentarze

  1. Odpowiedz na mój komentarz na http://www.komiksydisneya.pl/2020/04/wydania-specjalne-artyku.html?m=1

    OdpowiedzUsuń
  2. Mimo, że wolę kaczory to te plansze wyglądają genialnie i z wielką chęcią kupił bym ten komiks gdyby wyszedł po polsku. Może jednak Egmont spróbuje jeszcze

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela