Komiksowe premiery - lipiec 2020 - Barks, wakacyjny Gigant i Usagi

Kolejny miesiąc, kolejne nowości. W lipcu do sprzedaży trafi wiele ciekawych komiksów, w tym długo wyczekiwany tom kolekcji Barksa oraz specjalne, wakacyjne wydanie Giganta. Z powodu epidemii koronawirusa w lipcu ukaże się wiele tomów pierwotnie zaplanowanych na czerwiec, więc nie będzie to na pewno miesiąc ogórkowy, lecz pełen nowych tytułów.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
2 lipca - Gigant Poleca na wakacje: Przygoda na balkonie - 14,99 zł - POLECAMY!
Specjalny, wakacyjny tom Giganta będzie zawierał prawie 160 stron historyjek z kaczkami i myszami oraz wakacyjne porady. W publikacji pojawią się się zarówno historie znane polskim czytelnikom jak Dziewczyna z perły jak i wiele nowych komiksów, w tym historie Freccero i Facciniego. Komiks jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl
15 lipca - Kaczogród. Carl Barks 8: Latający Holender i inne historie z lat 1958-1959  - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
W kolejnym tomie kolekcji Barksa znajdzie się aż 7 długich, wcześniej niepublikowanych po polsku historii. Wydanie otworzy Latający Holender, komiks o wyprawie w poszukiwaniu mitycznego okrętu. Jednak chyba najbardziej znaną historyjką jest The Golden River, w której Sknerus wyrusza na poszukiwanie legendarnej złotej rzeki. Interesującą opowieścią jest także The Forbidium Money Bin przedstawiająca kosmiczną wyprawę Sknerusa i Diodaka, której Rosa napisał sequel. W tomie pojawią się także cztery inne długie opowieści, w tym dwie z Donaldem w roli głównej. Nie zabraknie też krótszych opowieści o Donaldzie, Diodaku czy Sknerusie. Więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.
28 lipca - Gigant Poleca 225: Wakacyjne katastrofa - 15,99 zł - POLECAMY!
Lipcowy tom Giganta Poleca będzie pełen rozgrywających się latem historii. Wszystkie opowieści będą połączone komiksem-ramką narysowanym przez Ferrarisa. Za najciekawiej wyglądający komiks można uznać Upór w kaczorze, historię stworzoną przez Faraciego i Cavazzano o pechowych przygodach Donalda, ale niektórych czytelników mogą także zaciekawić Ścieżki zbrodni, czyli komiks paragrafowy z Piotrusiem w roli głównej. Nie zabraknie też historii o Superkwęku, Mikim, Braciach Be, Sknerusie i Dziobasie. Więcej informacji znajdziecie w osobnej wiadomości.
30 lipca - Kaczor Donald 2020-07 - 9,99 zł
Na stronie sklepu Egmontu dostępny w przedsprzedaży jest kolejny numer Kaczora Donalda, ale na razie nie zostały dodane jakiekolwiek informacje o nim. Prawdopodobnie szczegóły dotyczące wydania zostaną udostępnione kilka dni przed kioskową premierą.

KOMIKSY DISNEYA W USA
15 lipca - Disney Comics and Stories #13 - 5,99 - POLECAMY!
Zaplanowane pierwotnie na maj wydanie będzie zawierać komiks Artibaniego i Pastrovicchio - Mickey in Miniature. Historia narysowana w stylu przypominającym klasyczne historie Gottfredsona zebrała doskonałe recenzje zagranicą.
29 lipca - Disney Masters Vol 12: Donald Duck: The Forgetful Hero - 29,99 $ - POLECAMY!
Giorgio Cavazzano - włoski maestro komiksów Disneya, to on będzie gwiazdą kolejnego tomu Disney Masters. W wydaniu pojawią się cztery komiksy, w tym dwa nadzwyczaj wyjątkowe -
The Dazzling Duck She-Venger z debiutem Superkowczki oraz The Case of the Cut-Off Calls, kryminał napisany przez Mezzavillę uznawany za jeden z najlepszych komiksów z Mikim w historii. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.    

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
1 lipca - Lucky Luke 18: W cieniu wież wiertniczych - 24,99 zł - POLECAMY!
1 lipca - Lucky Luke 68: Prorok - 24,99 zł
Egmont dostarcza kolejną parę albumów z przygodami dzielnego kowboja. Pierwszy z nich to klasyczny album Morrisa i Gosicnny'ego wydany niegdyś po polsku, drugi jest historią stworzoną w 2000 roku przez Nordmanna i Morrisa.
1 lipca - Yakari 8: W krainie wilków - 24,99 zł
Kolejny tom klasycznej serii Debiba i Joba o małym Indianinie. Wydanie kosztuje 5 zł więcej niż poprzednie tomy cyklu.
15 lipca - Kaju i Kokot: Lania lotania - 24,99 zł
Kolejna regionalna edycja Kajko i Kokosza. Tym razem wydawnictwo zapowiedziało Szkołę latania w gwarze poznańskiej Komiks oryginalnie miał zostać wydany w czasie Pyrkonu.
15 lipca - Mighty Morphin Power Rangers. Rok drugi - 119,99 zł - POLECAMY!
Komiks oparty na pierwszym serialu z marki Power Rangers oryginalnie wydany przez Boom zbiera niezwykle dobre opinie. Jego twórcą jest Kyle Higgins, a drugi tom składa się z aż 420 stron.
15 lipca - Usagi Yojimbo: Początek 2 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Drugi (i ostatni) tom wydania zbierającego najwcześniejsze komiksy z legendarnej serii Stana Sakai o króliku-roninie. Prawie 500-stronicowy tom będzie zawierał historie z albumów 5-7, czyli z Samotnego kozła i koziołka, Kręgów i Gena . Wcześniej wydawana Usagi Yojimbo Saga zbiera tomy 7 w górę, czyli jest bezpośrednią kontynuacją tego tomu.

Jeżeli kojarzycie, że w lipcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Fantagraphics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela