Fanowski komiks na komiksydisneya.pl - "Kaczor Donald: Super-Wujek"

Po raz pierwszy w historii komiksydisneya.pl prezentujemy fanowski komiks. Historia pod tytułem Super-Wujek została napisana i narysowana przez Annę Poszepczyńską. 9-stronicową opowieść o Donaldzie i jego siostrzeńcach znajdziecie pod tym linkiem (możecie też kliknąć w obrazek).

Przy okazji chcielibyśmy poinformować, że z chęcią przyjmiemy wszelkiego rodzaju fanowskie historie. W tej sprawie (jak i w każdej innej) możecie kontaktować się z nami wysyłając maila na komiksydisneya@gmail.com. Nie gwarantujemy publikacji wszystkich prac.

Komentarze

 1. Czytałem wiele komiksów o bardzo podobnej fabule.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę jest na disneypolska forum oraz na facebookowej grupie Kaczogród.

  https://www.facebook.com/groups/273648819879586/?post_id=666357267275404


  I jeszcze to:
  https://panmilus.blogspot.com/2013/03/przygody-diodaka.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale swietny komiks, naprawde jestem pod wrażeniem treści :)
  Tym bardziej jestem dumna, ze stworzyla go kobieta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet tutaj dotarł feminizm

   Usuń
  2. Nawet tutaj dotarl czyjs ból d...

   Usuń
  3. Nawet tu dotarła trzecia obraźliwą odpowiedź.

   Usuń
  4. Nawet tu dotarło poprawianie własnych postów.

   Usuń
  5. Nawet tu dotarło nazywanie komentów postami.

   Usuń
  6. Nawet tutaj dotarło zastępowanie ,,tutaj" ,,tu" i z powrotem.

   Usuń
  7. Nawet tu dotarł szósty pod rząd komentarz tej samej osoby.

   Usuń
  8. Nawet tu dotarł spam dla żartu.

   Usuń
  9. Nawet tutaj dotarła bezsensowne autoironia.

   Usuń
  10. Nawet tu dotarł komentarz mający na celu wyłącznie podniesienie tego posta na drugie miejsce najczęściej komentowanych.

   Usuń
  11. Nawet tutaj dotarł pierwszy komentarz innej osoby po dziewięciu komentarzach tej samej osoby.

   Usuń
  12. Nawet tutaj dotarł pierwszy komentarz anonima po 10 komentarzach podpisanych.

   Usuń
  13. Nawet tutaj dotarł drugi komentarz tego samego autora rozdzielony jednym komentarzem kogoś innego.

   Usuń
  14. Nawet tutaj dotarł 56 komentarz

   Usuń
  15. Nawet tutaj dotarło odkopywanie starych postów.

   Usuń
 5. Ciekawy komiks z morałem. Warto przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe jakby wyglądał ten komentarz gdyby morałem była tolerancja dla wszystkich ludzi. Myślę jednak że dla przedstawicieli prawactwa to jednak zbyt trudny koncept, bo nie polega na nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fabularnie- nic nadzwyczajnego, w Gigantach czytałem co najmniej pięć komiksów o bardzo podobnej fabule.
  Rysunkowo- ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! Brawa dla autorki, fajnie, że powstają takie fanowskie produkcje! Oby jak najwięcej!

  OdpowiedzUsuń
 9. Lol, gość zarzuca komuś samozaoranie, a sam używa słowa "lewactwo", które jest powszechnie używane przez oszołomskich prawicowców oraz zwykłych debili - normalni ludzie tego określenia nie używają - i już na starcie świadczy o chęci wywołania marnej prowokacji. Do której z tych grup należysz, prostaczku Tomaszu Rajski? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. SERIO nawet na stronie o komiksach musi się toczyć batalia na argumenty między konserwatystą a liberałem? Ludzie, odpuście! Każdy ma swoje przekonania i nie można się z nich śmiać, co najwyżej przedstawiać kontrargumenty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czyli tłumacząc z prostaczkowego tomaszo-rajskiego języka na nasze: kolega Rajski doskonale wie, że klepie bzdury, tylko boi się do tego przyznać:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Eee, rysunkowo słabiutki, fabularnie odtwórczy, choć nie jest zły i z morałem a to na plus.

  OdpowiedzUsuń
 13. Do Tomasza Rajskiego - z tego co zauważyłem rzadko kiedy lewacy piszą tak jak ty albo anonim. Choć ,,lol xd'' jest IMO lepsze niż wulgaryzmy i określenia jawnie obraźliwe , sam czasem używam takich słów. I co ma lewactwo do morału lub jego braku?

  Do anonima - nie zniżaj się do jego poziomu, proszę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bo nazywanie kogoś ,,debilem" jego wypowiedzi ,,bzdurami" i sugerowane, że rozumie tylko nienawiść to również obrażanie go.

  OdpowiedzUsuń
 15. I gorzej- pan Rajski nazywał tamtego anonima ,,gów...". Szkoda słów na ,,dyskusję" z nim.

  OdpowiedzUsuń
 16. Spodziewałem się czegoś na poziomie fanowskich dziełek, dostałem coś dużo, dużo lepszego :) Świetna robota, bardzo chętnie przeczytam jeżeli jeszcze cokolwiek kiedykolwiek wyprodukujesz, ale rozumiem, że to ogrom pracy i jestem wdzięczny nawet za ten tutaj promyczek, którym rozjaśniłaś moje popołudnie - dzięki Ania! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Oczekujesz tolerancji, a nie tolerujesz mojej nietolerancji? Ty lewacki hipokryto!

  OdpowiedzUsuń
 18. Do wszystkich normalnych czytelników bloga (to znaczy takich, którzy nie wylewają swoich prawicowo albo lewicowych frustracji)- ignorujcie tych trolli co tylko czekają na jakąś kłótnię, i wyżalają się, obrażają nawzajem i upolityczniają dyskusję o niepolitycznym komiksie. Żal im czas poświęcać.
  P.S. Uprzedzając wszelkie komentarze- nie jestem żadnym z tych anonimów co wcześniej pisali.

  OdpowiedzUsuń
 19. No nie moge.. Gość napisał swoje zdanie a zaraz zleciał się ktoś kto go wciąga w polityczną przepychankę i co? Okej, może za ostro w słowach, ale mimo to... Nagonka za to, że w sumie nazwał rzeczy po imieniu? :D Zresztą napisał: "Ja toleruję wszystkich, którzy nie żądają ode mnie wpychając "w mordę" ich poglądów czy stylu życia.." A dalej już "odważne" obrażanie anonimowego użytkownika, który od razu jechał po nazwisku i "Ad personam".. A zgadzam się z tym 1 postem, że dziś w ogóle o bajki z morałem trudno. Patrząc na "dzisiejsze" bajki i programy dla dzieci to mało co bym chciał by oglądała moja 4 letnia córka..
  Wkurza mnie ta sytuacja bo wypowiadam się tu sporadycznie, ale od jakiegoś czasu widać sporo "trolujących i toksycznych" komentarzy. Nie mają najczęściej nic konkretnego w treści a jeszcze prowokują dlatego jako może nie znaczący użytkownik, ale proszę Administrację po prostu o nie tyle cenzurę, ale czyszczenie wątków z tych właśnie toksycznych wiadomości. Dajcie sobie na luz..Pozdrawiam, Marcin.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. A za tekst o poziomie przepraszam, tu akurat mnie poniosło.

  OdpowiedzUsuń
 22. Tomaszu, o anonimie pisałem tak jak o tobie, gdzie widzisz podwójne standardy?

  OdpowiedzUsuń
 23. Jako, że zrobiła się tutaj mała dyskusja na temat słusznego nazwania niejakiego Tomasza Rajskiego prostakiem - to ja jestem tym "anonimowym" który nazwał go prostaczkiem i będę to robił nadal z uwagi na fakt, że mamy w polskim internecie już za dużo przychlastów używających chamskich i obrzydliwych określeń w stylu "lewak" czy "lewactwo" i im podobne. Skoro on obraża, to dlaczego nie można zrobić tego samego z nim, skoro na takich typów inne metody nie działają, co było już sprawdzane wiele razy?
  Też nie sądziłem, że szukając informacji na blogu o kaczogrodzkim uniwersum trafię na gościa doszukującego się wszędzie "lewaków", no ale cóż - o to już pretensje do delikwenta Rajskiego, nie do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 24. A kto go wciągnął do dyskusji od razu i z miejsca określając "przedstawicielem prawactwa" i nawet nie sugerując, tylko wysnuwając pewne twierdzenie, że ta osoba to jest tylko na nienawiść nastawiona? Nie masz NIC do napisania to nie pisz. ZERO twoich wiadomości w tym wątku odnosiło się do tematu artykułu- jego tak. I jeszcze pseudoargumentacja własnie jednak trącąca "lewactwem" czyli hipokryzją- mnie wolno jemu nie. I masz pretensje do jednego gościa za całą sytuację w internecie? I będziesz go "karać za to"? :D Brawo. Ja nie mam nic do nikogo, ale fakt faktem ci wszyscy "tolerancyjni" to mają strasznie agresywną retorykę do tego jak ktoś nie jest za- to od razu przeciw! Śmierdzi jak to było kiedyś za ZSRR- jedyną słuszną drogą..

  OdpowiedzUsuń
 25. Przecież dałem anonimowi merytoryczną uwagę, komentarz dalej.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ty też rozdzielasz wiadomości na dwa komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 27. Tomasz Rajski
  Czytałeś komentarze pod artykułami o komiksach Rosy czy ten o ,,Latającym Holendrze" (prezentacja wydania)? Tam to dopiero się działo.
  J C S

  OdpowiedzUsuń
 28. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 29. Przede wszystkim cieszmy się z chyba rekordowej
  (a na pewno w top 10) liczby komów na KAI. Ten komiks zdecydowanie na to zasługuje.

  OdpowiedzUsuń
 30. Najwięcej komentarzy miał post o prezentacji wydania ,,Latającego Holendra i innych historii'' (78), drugie miejsce chyba pod informacją o wystartowaniu kolekcji Barksa (50).

  OdpowiedzUsuń
 31. Super, bardzo fajnie! Gratulacje, bardzo dobra praca jak na amatora/początkującego komiksiarza!

  Dobrze przemyślany, inteligentny scenariusz. Bardzo dobrze odwzorowane tło, te wszystkie scenerie. Ciekawy styl i kreska. Jesli miałbym nieco uwag krytycznych, to to że nad odwzorowaniem postaci musisz trochę popracować -widać pewne zaburzenia perspektywy i proporcji na niektórych kadrach, czasem przerysowane nieco w tę lub inna stronę twarze bohaterów (szczególnie np. dzioby siostrzeńców w ostatnim kadrze na 8 stronie, Superkwęk i jego mimika w 1 kadrze na 8 stronie, czy w 3 kadrze na tej samej stronie -kiepsko Ci wychodzi odwzorowanie Superkwęka w masce z przymrużonymi oczami. Ale za to bardzo dobrze masz odwzorowanych choćby siostrzeńców na 6 czy 7 stronie, czy mimikę Donalda na ostatniej 9 stronie).

  Z wielką ochotą oczekujemy na kolejne prace! Oby tak dalej -bo scenariusze naprawdę na poziomie, a kreskę można wyćwiczyć. W miarę nabywania praktyki nabierzesz w tym intuicji, i nie będziesz pewnych rzeczy przerysowywać. A aby ten proces przyspieszyć, proponuję nieco ćwiczeń: przerysuj/przekalkuj sobie postaci z jakiegoś ulubionego komiksu, i postaraj się odtworzyć taki kadr ręcznie, zachowując proporcje podstawowych elementów ciała -głowa, tułów, płetwy, dzioby. By nabrać pewnej miary, pewnej intuicji, jak te proporcje mniej więcej się odwzorowują.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka