Nowe wydanie "Życia i czasów Sknerusa McKwacza" od Egmontu!

Wydawnictwo Egmont przygotowało akcję Tydzień dobrych wieści w której każdego dnia tego tygodnia są prezentowane dwie komiksowe zapowiedzi. W ramach tej akcji dziś na stronie swiatkomiksu.pl pojawiła się wyjątkowo oczekiwana zapowiedź wśród fanów kaczych komiksów:

W grudniu 2017 ukaże się nowe wydanie Życia i czasów Sknerusa McKwacza Dona Rosy!
Mający 448 stron komiks wydany zostanie w cenie 99,99 zł!

Komiks najprawdopodobniej zostanie wydany w twardej oprawie i na kredowym papierze.
Tom zawierać będzie dwanaście podstawowych rozdziałów cyklu oraz dodatkowe rozdziały uzupełniające je, czyli prawdopodobnie będzie zawierał te same komiksy co KOM 2010-01 i KOM 2010-02. W porównaniu do poprzednich edycji nie zabraknie tekstów twórcy, czyli Dona Rosy. Można się natomiast spodziewać, że komiks ukaże się w tym samym tłumaczeniu co w 2010 roku, prawdopodobnie nie zmieni się też liternictwo. Zastanawiająca jest informacja dotycząca ilości stron, ponieważ pełne (wraz z okładkami i tekstami twórcy) niemieckie wydanie ma 504 strony. Postaramy się skontaktować z wydawnictwem by ustalić jakie materiały zostały usunięte.

Dla przypomnienia, Życie i czasy Sknerusa McKwacza to wydawana w latach 1992-2006 seria opowiadająca o życiu Sknerusa. Seria składa się z 12 rozdziałów podstawowych oraz 5 dodatkowych. Don Rosa podczas tworzenia serii inspirował się komiksami twórcy Sknerusa, Carla Barksa, którego komiksy były podstawą do stworzenia komiksu. W Polsce komiks został wydany dwa razy, w 2000 i 2010 roku. Mimo sporego nakładu w ostatnim czasie obydwa wydania znacząco zyskały na wartości i były sprzedawane za dziesiątki, jeżeli nie setki złotych na portalach aukcyjnych. Komiks w 1995 roku zdobył prestiżową nagrodą Eisnera za najlepszy komiks w odcinkach.

Jest to bardzo dobra informacja, lecz czuję pewien niedosyt. Mam nadzieję, że ŻiCSM nie będzie jedynym tomem z komiksami Disneya wydanym w najbliższym czasie i w przyszłym roku doczekamy się też albumów z długimi historiami Barksa. Szkoda, że po raz trzeci Egmont przedstawia komiks pełen nawiązań do najsłynniejszych komiksów Barksa, a wiele z tych komiksów do dziś nie ukazało się po polsku.
źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, materiały własne

Komentarze

  1. Jeszcze wczoraj pisałem o "bombie informacyjnej" od Egmontu a tu proszę :) Niby fajnie no ale... kolejny raz to samo. Nie można powiedzieć ze człowiek się nie cieszy i oczywiście kupi nowy tom ale tak jak napisałeś niedosyt jest. Wszystko jednak idzie w dobrym kierunku. Może tym wydaniem chcą wysondować czy warto np isc w Barksa?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru