Niemiecki "Micky Maus" dwutygodnikiem

Tuż przed chwilą pojawiła się informacja, że z kolejnego kraju w Europie znika tygodnik z komiksami Disneya. Najnowszy numer niemieckiego Micky Mausa jest pierwszym ukazującym się jako dwutygodnik.
Niemiecki Micky Maus wydawany jest przez Egmont (dawniej Ehapę) od 1951 roku, w tym od grudnia 1957 jako tygodnik. Przez wiele lat pismo utrzymało wysoką sprzedaż, lecz największą popularność uzyskało po zjednoczeniu Niemiec, w latach 90,. kiedy jako jedno z pierwszych pism zaczęło dodawać plastikowe gadżety. Swego czasu MM był najgrubszym tygodnikiem z komiksami Disneya, bo mającym aż 72 strony.
Tak samo jak w przypadku polskiego Kaczora Donalda od 1999 sprzedaż Micky Mausa zaczęła drastycznie spadać. W związku z tym spadła też liczba stron magazynu, a często w numerach nie zamieszczono więcej niż 20 stron komiksu. Od 2016 roku pismo było quasitygodnikiem, co miesiąc jedno z wydań mimo standardowej objętości, było numerem podwójnym. Numer 2017-35, dostępny od wczoraj w niemieckich kioskach jest pierwszym po zmianie częstotliwości. Pismo po zmianie cyklu na dwutygodniowy zachowa dotychczasową objętość.
Warto przy okazji wspomnieć, że polski Kaczor Donald jest kopią niemieckiego pisma, zarówno działy, oprawa graficzna jak i okładki KD przez lata czerpano z Micky Mausa.
Tygodniki z komiksami Disneya nadal są publikowane w Danii, Szwecji, Norwegii (tylko w prenumeracie), Finlandii, Holandii, Francji, Włoszech i Grecji.
źródło ilustracji: egmont-shop.de

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!