Jeszcze więcej Delli w "DuckTales" od IDW!

Po premierze pierwszego odcinka nowych Kaczych Opowieści - Woo-Hoo!, na ustach wszystkich fanów kaczek było jedno imię - DELLA. Choć jej występ nie był dla mnie aż takim zaskoczeniem, ponieważ miesiąc temu pisałem, że matka Siostrzeńców wystąpi w 2. numerze serii komiksowej DuckTales od IDW. Po emisji odcinka wiemy, że prawdopodobnie komiksy z Dellą będą się rozgrywać kilka lat przed główną akcją serialu.
Natomiast w tym tygodniu pojawiła się ilustracja, która wskazuje, że Della nie wystąpi w komiksie tylko raz, lecz będzie w nim występować regularnie. Taki wniosek można wysnuć z okładki tomu DuckTales: Mysteries and Mallards zbierającego zeszyty 3-5 DuckTales. Na okładce zaplanowanego na maj 2018 tomu widzimy Sknerusa, Donalda i Dellę. Sugeruje to, że Della wystąpi w kilku historyjkach zebranych w tomie. Warto także zauważyć, że jest to kolejna okładka z Dellą bez Siostrzeńców, co potwierdza teorię związaną z czasem akcji komiksów z Dellą.
Występ Delii w DuckTales od IDW to niejedyny powód by czytać serię. Wydany w lipcu zerowy zeszyt był dla mnie niezwykle pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ zamiast historii bezpośrednio związanych z serialem, zawierał dwa komiksy z Donaldem i Siostrzeńcami rozgrywające się przed pierwszym spotkaniem ze Sknerusem. Nie były to znakomite historyjki, ale zabawnie napisane i fajnie narysowane. Czuć było, że zamiast na siłę wpasowywać się do serialu stworzono zwykłe ten-pagery z Donaldem i Siostrzeńcami różniące się od zwykłych komiksów tylko oprawą graficzną i zmienionymi charakterami Siostrzeńców. Czy kolejne numery utrzymają tak samo wysoki poziom? Trudno powiedzieć, ale z występem Delli wiążę duże nadzieję. Ciekawe jakie są szanse, że polski Egmont zainteresuje się serią?

Pojedyncze zeszyty i pierwszego trejda kupicie na Atom Comics, natomiast oba trejdy można już zamawiać z Book Depository.
źródło ilustracji: amazon.com

Komentarze

  1. Mam wielką nadzieję, że te komiksy w jakieś formie ukażą się w Polsce.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru