Kolekcja komiksów Romano Scarpy od Fantagraphics?

Czy po kolekcjach Gottfredsona, Rosy i Barksa Fantagraphics wystartuje z kolejną serią z komiksami Disneya? Są na to szanse!
Dla przypomnienia: Fantagraphics jest niewielkim amerykańskim wydawnictwem komiksowym skupiającym się głównie na nowych wydaniach archiwalnych komiksów. Od 2011 roku wydają też najsłynniejsze komiksy Disneya. Na początku wystartowali z kolekcją pasków gazetowych Gottfredsona z Mikim, a następnie z kolekcjami z komiksami Carla Barksa i Dona Rosy. Obecnie komiksy Disneya należą do najlepiej sprzedających się pozycji wydawnictwa.
Warto jednak zauważyć, że dwie z trzech wydawanych kolekcji nieubłaganie zbliżają się ku końcowi. Zaplanowany na jesień tego roku 12. tom kolekcji Gottfredsona będzie ostatnim tomem zbierającym ostatnie serie pasków gazetowych (następnie przez 20 lat Gottfredson rysował gagi), a w przyszłym roku ukaże się ostatni, 10. tom kolekcji Rosy. Jedynie kolekcja Barksa będzie wydawana przez długie lata i przy obecnym tempie zostanie zakończona ok. 2026 roku.
Co dalej? Nie zabija się w końcu kury znoszącej złote jajka. Być może na horyzoncie maluje się nowa kolekcja, ponieważ na październik Fantagraphics zapowiedziano komiks innego znanego twórcy komiksów Disneya. The Return Of Snow White And The Seven Dwarfs z komiksami Romano Scarpy.
Zapowiadany komiks będzie kosztować 19,99$, będzie miał 160 stron i zostanie wydany w formacie A4 i w miękkiej oprawie. Album będzie zawierać wczesne komiksy Romano Scarpy z Królewną Śnieżką: Biancaneve e verde fiamma, I Sette Nani e il trono di diamanti i I 7 Nani e l'anello di betulla.
Czy jest to test przed wydaniem kaczych i mysich komiksów Romano Scarpy? A może po prostu Fantagraphics wykorzystuje zbliżającą się 80. rocznicę premiery filmu? Trudno teraz powiedzieć, ale ja się cieszę, że kolejne komiksy Romano Scarpy pojawią się w USA, choć tylko ze Śnieżką. O wydaniu na pewno będę pisał po premierze.

źródło ilustracji: Fantagraphics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka