Myszka Miki: Kawa Zombo - znamy szczegóły wydania i datę premiery

Do polskiej premiery komiksu Loisela z Myszką Miki zostały zaledwie dwa miesiące, więc przyszedł najwyższy czas by poznać szczegóły polskiego wydania.
Kawa Zombo zostanie wydana 25 października. Komiks ukaże się w formacie 305 na 196 mm, czyli A4+ i w twardej oprawie. Wydanie będzie liczyło 80 stron. Cena okładkowa komiksu to 79,99 zł. Tłumaczem Kawy Zombo będzie Magdalena Miśkiewicz.

Dodatkowo pojawił się opis polskiego wydania.
Opowieść o Myszce Miki – przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! – autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela, twórcy takich dzieł jak Piotruś Pan, Skład główny czy W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Album Kawa „Zombo” został po mistrzowsku narysowany w stylu wczesnych komiksów disnejowskich z lat 30. XX wieku. W Ameryce trwa Wielki Kryzys. Miki i jego przyjaciel Horacy bez powodzenia próbują znaleźć pracę.
Zniechęceni, postanawiają wyjechać ze swoimi przyjaciółkami Minnie i Klarabellą na biwak do wiejskiego domku Kaczora Donalda. Po powrocie ze zdumieniem odkrywają, że większość domów w ich miejscowości została wykupiona pod pole golfowe, a mieszkańcy zniknęli... Miki i Horacy będą musieli odkryć, kto za tym stoi i stawić czoło szajce oszustów, którzy zmieniają ludzi w zombi i wykorzystują ich do niewolniczej pracy.
Specyfikacja techniczna polskiego wydania jest praktycznie identyczna z oryginałem. Zastanawiający jest tylko wybór tłumaczki, która z moich informacji, nigdy nie przetłumaczyła komiksu dla wydawnictwa Egmont. Mam nadzieję, że mimo braku doświadczenia, tłumaczenie będzie na najwyższym poziomie.
Za niedługo komiks powinien pojawić się w przedsprzedaży w wybranych księgarniach.

źródło ilustracji i informacji: egmont.pl

Komentarze

 1. Szczerze to się zastanawiam czy kupić ten komiks. Z racji tej że nigdy jakoś nie byłem wielkim fanem mysich komiksów. Jak radzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze - nie. Jeżeli nie lubisz Mikiego to tego tomu nie warto kupować, szczególnie że jest on bardziej wydaniem dla fanów twórcy (czy tego komiksu, czyli Loisela, czy do którego nawiązuje, czyli Gottfredsona).
   A może po prostu na dobre komiksy nie trafiłeś? Kilka świetnych wymienię.
   Opowieść o siedmiu duchach - MGG 34
   Gdzie jest szef? - KGD 1
   Wielka gra - GP 76
   Cienka sprawa - GP 83
   czy inne komiksy Casty'ego, Scarpy czy Gottfredsona wydane w Polsce.

   Usuń
  2. Moim zdaniem, jeśli wydanie ,,Kawy Zombo'' było znacznie tańsze to byłoby dobrym pomysłem dla kogoś kto dotąd nie był fanem komiksów z Mikim, z racji, tego, że stylem i (to tylko moje domysły) sposobem prowadzenia narracji jest odmienne, wyróżnia się od większości komiksów wydawanych w gigantach czy KD.

   Usuń
  3. Nie jestem fanem myszki miki. Ale jeśli znajdę ten komiks taniej niż cena okładkowa to kupię i dam Mikiemu szanse, skoro jest to tak chwalone dzieło.

   Usuń
  4. A co sprawia, że bardziej wolisz perypetie kaczek niż myszy ? Czy może dlaczego bardziej lubisz postać Donalda niż Mikiego ?

   Usuń
 2. Ok, dzięki za radę! :-) Zapoznam się z wymienionymi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka