Zapowiedzi KD 2015-04 i KD 2015-05

Tymczasowo Inducks działa pod adresem http://coa2.inducks.org, więc możemy bez problemu opublikować składy dwóch kolejnych numerów Kaczora Donalda - 4. i 5., oba to numery lutowe.

Kaczor Donald 2015-04
- Blackest Valentine's Day - scen. Rob Klein, rys. Jan Gulbrasson - 12 stron
- Dog Tired - scen. Janet Gilbert, rys. Angel - 3 strony
- Gyro's New Boss - scen. Olaf Moriaty Solstrand, rys. Daniel - 10 stron
- Young Ducks in Love - scen. Jens Hansegard, rys. Miguel - 6 stron
W sprzedaży od  11 lutego!

Można powiedzieć, że ten numer będzie słabszy niż pierwsze tegoroczne numery, ale skład nie wygląda naprawdę źle, ponieważ jest komiks Kleina i Gulbrassona, a także komiks ze scenariuszem Solstranda. Znana jest też okładka tego numeru, który jak na standardy pisma, jest naprawdę ładna. Do numeru będzie dołączona katapulta wiadomości, cena to pewnie 7,99 zł.

Kaczor Donald 2015-05
- Chess Nuts - rys. Arild Midthun - 10 stron
- The Mysterious Mist - rys. Paul Murry - 8 stron
- Fit for a King - scen. Paul Halas, rys. Miguel - 8 stron
- Goofy's Monster - scen. Byron Erickson - 6 stron
W sprzedaży od 25 lutego!

Jak widać na pierwszy rzut oka skład znacznie lepszy, jest klasyczny komiks Murry'ego, jest też dobrze oceniony komiks Midthuna, a na sam koniec numeru zostanie wydrukowany komiks z scenariuszem Ericksona, który też może być dobry. 

Komentarze

 1. Rzeczywiście drugi skład wydaje się lepszy (sporo Murrego jest ostatni ale to dobrze moim zdaniem). Szkoda trochę, że jest mało komiksów 10-16 stronicowych (i ciągle liczę na jakiś tenpager barksa nie-reprint) ale chyba źle nie będzie :)
  Dowiedziałeś się coś jeszcze od pani Wielądek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przesadzasz. 3 komiksy przynajmniej 10-stronicowe na 2 numery to nie jest zły wynik. Nie mówiąc, że są jeszcze 2 8-stronicowych. Komiksów 14/16-stronicowych było tak wiele w poprzednim roku, poza tym w związku ze zmianami w Norwegii, od tego roku w Skandynawii będzie mniej komiksów w częściach, na razie na 2, które były, 2 były w Polsce. Ogólnie to praktycznie wszystkie komiksy w częściach, które były w poprzednim roku w Skandynawii były w Polsce, nie licząc 3, z których 1 to reprint, 1 to komiks Roty, 1 to długi komiks Murry'ego, ale poza tym, reszta była w Polsce.
   Ogólnie patrząc na to co jest wydawane w Danii/Norwegii to 75% dobrych komiksów jest w Polsce, a to naprawdę dobry wynik.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka