Kaczor Donald 2015-05 - skład - Midthun i Murry

Czasem się tak zdarza, że przez kilka dni mało co jest do napisania, a nadchodzi dzień, gdzie pojawia się tyle ważnych informacji, że nie można ich pominąć. Tak więc na początek skrót innych wiadomości niż wydanie nowego Kaczora Donalda.
Ani w kioskach, ani u prenumeratorów, ani w sklepach internetowych - wszędzie tam miał się dziś ukazać nowy Gigant pt. W pogoni za pieniądzem. Będziemy pytać się, dlaczego powstało opóźnienie i kiedy Gigant pojawi się w dystrybucji. Rozwinięcie tematu jeszcze dziś na KAI.
Disney ogłosił, że powstanie nowy serial z bohaterami Kaczych Opowieści, ma on zadebiutować w 2017 roku na Disney XD. Wszystko co wiadomo oraz nasze przewidywania - jeszcze dziś na KAI.

Został dziś wydany nowy, piąty w tym roku Kaczor Donald, z trochę brzydszą okładką niż poprzednie (choć to i tak lepsze niż to co będzie w następnym numerze), ale z dobrym doborem komiksów.

- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Szachowe szaleństwo - rys. Arild Midthun - 10 stron
- Jak przez mgłę - rys. Paul Murry - 8 stron
- Danie z pstrąga - 8 stron
- Mój przyjaciel potwór - scen. Byron Erickson - 6 stron
- Kurier Kaczogrodzki nr. 33 - 1 strona

To że numer warto kupić ze względu na dobór komiksów - to wiadomo i nadal podtrzymuje te słowo. Ale w jakim stopniu ten numer jest wyjątkowy? Doprowadzono do tego czego chciałem po zmianie papieru i podzielono magazyn na dwie części. Na stronach 1-8 i 41-48, wydrukowanych na kredzie, są wszelkie działy, Figle figlarzy, Zawsze śmieszne itp., a na stronach 9-40, czyli środkowych, wydrukowanych na offsecie są tylko komiksy, na dodatek przynajmniej w moim egzemplarzu, są bardzo dobrze wydrukowane. Co to powoduje? Komiksy są w pewien sposób wyszczególnione, wydrukowane na osobnym papierze, są tak jakby osobną broszurką. Też to powoduje, że nie ma sytuacji, że komiks jest częściowo na offsecie, częściowo na kredzie. Jak dla mnie to zmiana na plus, a co wy sądzicie, macie może inne zdanie?
I okładka następnego numeru.

Komentarze

 1. Nowego numeru kd jeszcze nie czytałem , ale co do rozmieszczenia stron niekomiksowych to jak dla mnie to tam bez różnicy (i szczerze mówiąc tak trochę głupio, że komiks jest dopiero na 9 stronie a jeszcze tak niedawno był na 4) , ale w sumie sam zamysł żeby dać komiksy ,,jednym ciągiem'' bardzo dobry i może przez to będzie więcej komiksów 20 i więcej stronicowych (liczę na premierowego Barksa i/lub Rosę).
  Jak dla mnie artykułów mogłoby by być ciut mniej żeby komiksów było min: 34 strony (bo 32 to ,,deczka'' mało).
  Czyli mamy 48 stron = 3 strony od okładki do spisu treści + 34 strony komiksów + 2 strony reklam + 1 strona tylna okładka (zapowiedź następnego numeru, w którym ja bym zamieścił kadr z komiksu z krótkim jego opisem) + 1 strona opis gadżetu i zostaje nam 7 stron do wykorzystania na artykuły.
  Obowiązkowo muszą być ,,Figle Figlarzy'' co daje 2 strony . Zostawiłbym też ,,Łamacz Głowy'' (1 strona) , Kurier Kaczogrodzki (1 strona) ,,Puchar za suchar'' (1 strona) + jakiś artykuł okołokomiksowy (o jakiejś postaci, twórcy, ciekawostki komiksowe, jak narysować jakąś postać, ewentualnie coś jak ,,nie przegap'' czyli o filmach i nowościach, ewentualnie fanklub czy na 1 stronie dać jakąś 1 stronicówkę, paski Taliafiero, a może wymyśl śmieszny tekst w dymku, naucz się angielskiego i krótki komiks po angielsku ze słowniczkiem czy nawet jakiś tekst popolarnonaukowy np. jest komiks barksa ,,the secret atlantis'' to dajemy artykuł o atlantycie itp.). Usunąłbym na pewno dział ,,Od czapki'' , który jest głupi i nic nie wnosi.
  Zmieniłbym też gadżety. Znaczy się ,,chiński szajs'' może zostać ale na przemiennie z jakimś plakatem komiksowym (powiedzmy 1 plakat na rok) , jakimś gadżetem szpiegowskim, karty z postaciami disneya czy nawet drzewo genealogiczne kaczora donalda z naklejkami albo jakiś album, może jakaś gra planszowa komiksowa, latawiec, coś do samodzielnego złożenia itp.

  PS. Paski komiksowe po namyśle dałbym pod spisem treści jak to kiedyś bywało. Byłoby to ciekawe urozmaicenie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka