Najlbliższe plany odnośnie serii "Uncle Scrooge" - wywiad z Davidem Gersteinem

O tym co planuje IDW w pierwszym numerze restartowanego Uncle Scrooge pisaliśmy ponad dwa tygodnie temu, jakiś czas temu na stronie Previews World ukazał się wywiad z Davidem Gersteinem, którego najciekawsze fragmenty, w którym wspomina o komiksach, które w najbliższym czasie będą w magazynie Uncle Scrooge.

You'll see Donald, and you'll see the Beagle Boys, and you'll see Gyro Gearloose, with all his madcap inventions. But here and in our other books, you'll see more than before of some classic co-star characters from other great creators, like Romano Scarpa and Dick Kinney.
Czyli mamy wymienione dwa nazwiska, Romano Scarpa i Dick Kinney, o tym że komiksy Scarpy będą w Uncle Scrooge to wiemy, ale bardzo dobrze, że IDW będzie drukowało komiksy Kinneya, który choć był twórcą amerykańskim, to w USA ukazało się niewiele jego komiksów. Oczywiście jego nazwiska praktycznie jednoznacznie oznacza, że będą to komiksy z jego scenariuszem i rysunkami Ala Hubbarda.
Poniżej tej odpowiedzi mamy rozwinięcie o jakie inne postaci tych twórców chodzi.  
Take Jubal Pomp... "please," Scrooge would add. He's a smug wanna-be tycoon with one crazy get-rich-quick scheme after the other. He's always trying to cut in on Scrooge's action, or be a part of it; and Scrooge would so love to send him packing - but is that always a good idea?
Jubal Pomp, czyli po polsku Filon. Oczywiście już 3 klasyczne komiksy z nim Scarpy były w USA, ale jest jeszcze wiele komiksów Scarpy z nim, które nie były w USA, niektóre nawet z nim w roli głównej. Tylko jedna sprawa mnie nadal interesuje - z jakim kolorowaniem będą wydawane włoskie komiksy?
And then there's Belle Duck, a formerly sweet southern belle who made Scrooge's heart spin way back in his riverboat days. She's back and she's big, and she still knows just how to sweet-talk Scrooge into the most awkward spots.
Belle Duck, czyli po polsku Bella. Postać wymyślona przez Dicka Kinneya (choć pierwszy komiks z nią nie jest na Inducks podpisany jego nazwiskiem), w sumie za czasów Disney Studio powstało 15 komiksów z Bellą, komiksy nie wyglądają źle, więc może być dobrze.
A teraz przechodzimy do konkretnych komiksów.
Hmm! In "Shiver Me Timbers," by the great Dutch cartoonist Bas Heymans, Scrooge gets to search for a haunted pirate treasure with the help of three ghost pirates' disembodied hand, foot, and eyeball. Yarrr, it could happen!
Możemy jednoznacznie stwierdzić, że dokładnie pod opis pasuje jeden komiks, czyli 23-stronicowy De schat van Zapp, komiks zapowiada się dość ciekawie i co najważniejsze, jest długi i 4-rzędowy.
In "Meteor Rights," Scrooge and his rival tycoon, Flintheart Glomgold, go racing to find a meteorite full of a rare, alien mineral that kicks people's generosity up a notch. Stingy Scrooge wants to keep Glomgold from using it on his business partners... except then it starts working on Scrooge and Glomgold *themselves.
Jedyny komiks, który jeszcze w miarę pasuje do opisu to 10-stronicowy Gelukseiland, czyli zwykły komiks holenderski. Oczywiście w Polsce każdy komiks holenderski jest rzeczą niezwykłą i niespotykaną.
Then there's "The Grand Canyon Conquest," by Miquel Pujol, a classic Duck artist whose extra-long stories have been in demand in the USA for years. It seems that decades ago, in a moment of weakness, Scrooge once agreed to share his Klondike take with a fellow miner - but didn't. Now this miner's heir, a good-looking jerk with a staff of dangerous creeps, is back to claim what's "his." You know Scrooge smells a rat... his miser-sense is tingling!
Czyli po prostu Grand Canyon, jeden z serii 44-stronicowych komiksów Pujola, można powiedzieć, że jest to kontynuacja Picasso-Raub in Barcelona wydanego przez Gemstone w USA, trudno powiedzieć czy to dobry pomysł wydawać kontynuację komiksu wydanego 10 lat temu, ale może komiks jest praktycznie zamkniętą całością i nie zrazi czytelników nie znających całości. Ale troszkę mi się nie podoba, że komiks będzie prawdopodobnie podzielony na 2 części, chyba (na co mam nadzieję), który numer będzie trochę pogrubiony by zmieścić ten komiks.

Więc na razie wiadomo tyle o Uncle Scrooge, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pojawi się zapowiedź komiksów IDW na maj, czyli m.in. Donald Duck #1 i Uncle Scrooge #2. Od razu jak się pojawi, poinformujemy was jakie nowe wiadomości pojawiły się odnośnie tych numerów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru