Gigant Poleca 181 "Niebezpieczny duet" - skład - Cavazzano i Mastantuono

To że jest źle to mówiłem już nie raz, nie dwa. Z marcowym Gigantem nie jest lepiej, w numerze jest zatrważająca ilość komiksów, czyli 13, w tym wiele krótkich komiksów. Także szukając autorów, którzy mogliby być wymienieni w tytule - trudno mi było takich znaleźć. W numerze są tylko 3 komiksy, które mogą się wybić ponad przeciętność - komiks Cavazzano, komiks Mastantuono z Rychem i być może komiks Guerrini'ego (dość wysoka ocena na Inducks), ale reszta to przeciętniaki i to często dość krótkie. Gdzie się podziały dobre Giganty?

- Phantomime kehrt zurück - scen. Sune Troelstrup, rys. Giorgio Cavazzano - 34 strony
- Paperinik eroe in miniatura - 21 stron
- La sveglia - 1 strona
- Topolino e gli onesti furfanti - 30 stron
- Paperino, Gastone e l'iperfortuna incontrollabile - 25 stron
- Lesa maestà - 1 strona
- Zio Paperone e le scatole parlanti - 24 strony
- Paperino & il quadriequivoco - 27 stron
- Conto difficile - 1 strona
- Orazio e i rivali automatizzati - 28 stron
- Paperino e la caccia allo scatto - 18 stron
- Paperino e la vincita al cappuccino - 8 stron
- Bum Bum e l'androide perfetto - 32 strony
W sprzedaży od 25 marca!

Co wy sądzicie o składzie tomu? Jesteście zadowoleni czy może jesteście innego zdania?

Komentarze

 1. Chwilunia. Może z oceną poczekamy jak zobaczymy numer i przeczytamy komiksy się w nim znajdujące. Nieznani twórcy też potrafią tworzyć bardzo dobre komiksy. Co do najnowszego Giganta, którego tak krytykowałeś to moim zdaniem jest całkiem w porządku.
  Przeczytałem na razie połowę tomu (do komiksu ,,rzeczy proste'') i jak na razie każdy komiks bez wyjątku mnie się podobał i o ile druga połowa numeru nie będzie gorsza to jak dla mnie szykuje się bardzo dobry numer.
  Fakt - ostatnio poziom Gigantów jest niestabilny i raczej fajerwerków nie ma (a porównanie z latami poprzednimi jest wręcz miażdzące) , ale trochę więcej wiary w włoskich twórców :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No sorry, ale nie żebym mówił, że są to złe komiksy. Popatrz sobie na "Topolino" - jakie tam komiksy są, a jakie u nas, kiedyś w "Gigancie" były najlepsze komiksy z stamtąd, teraz jest tak, że do tej pory na 10 najlepszych komiksów 2013 roku ukazał się tylko jeden. A to co napisałem o obecnym tomie "choć zawartość tego tomu nie można nazwać złą, ponieważ jest kilka fajnie zapowiadający się komiksów, ale nie jest za dobrze".

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)