Maj 2015 w IDW - informacje w pigułce - pierwszy numer DD (znakomity komiks Scarpy)

Donald Duck #1
scenariusz: Romano Scarpa, Dick Kinney • rysunki: Romano Scarpa, Mau Heymans, Al Hubbard • okładka: Jan Roman-Pikuła, Derek Charm (SUB), Amy Membersion (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray 
FC • 48 stron • $3.99 W sklepach: 5/27/2015

W "Shellfish Motives" Donald chce zostać powstrzymującym przedstępczość reporterem, ale czy uda mu się uratować tajnego naukowca wujka Sknerusa z rąk mafii?
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Nie spodziewałem się tego, ale skład pierwszego numeru Donald Duck od IDW zachwycił mnie komiksem numeru. Jest nim jeden z najlepszych komiksów Scarpy, pierwszy kaczy komiks z jego scenariuszem oraz pierwszy komiks z bratem wujka Sknerusa, Gedeonem, czyli Shellfish Motives czyli Paperino e i gamberi in salmì, komiks zajmuje bardzo wysokie, 285. miejsce na Inducks. Nie wiemy na ten moment czy komiks będzie w wersji 4-rzędowej (zawartość 2 planszy na stronę, wersja holenderska), czy w wersji oryginalnej (w takim wypadku będzie tylko 1. część tego komiksu w tym numerze). Numer będzie miał 48 stron, resztę stron numeru zajmie komiks Hubbarda i Kinneya oraz komiks Heymansa, łącznie będą miały 15-20 stron.
Numer szczególnie polecam wszystkim fanom komiksów Scarpy, ale także ogólnie fanom komiksów Disneya - 285. miejsce na Inducks to nie przypadek. Jeżeli miałbym wybrać jeden numer - Uncle Scrooge #1, Donald Duck #1 czy Uncle Scrooge #2 - to polecam zakupić ten, ponieważ mało jest tak dobrych komiksów jak Paperino e i gamberi in salmì i wreszcie będzie można poczytać komiks z Gedeonem, bratem Sknerusa, w normalnym języku. Osobiście polecam zwykłą okładkę, choć okładka specjalna, Charma, wygląda dość interesująco (ale styl rysowania postaci przez Charma mi się nie podoba). Komiks będzie dostępny do kupna za kilka dni na Atom Comics.
SZCZEGÓLNIE POLECAMY!

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge


Uncle Scrooge #2
scenariusz: Jan Kruse • rysunki: Bas Heymans • okładka: Jonathan Gray, Derek Charm (SUB), James Silvani (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 5/20/2015 

"Shiver Me Timbers!" Polowanie na nawiedzony karaibski skarb, Sknerusa trzy duchy piratów, jeden ma tylko rękę, drugi nogę, trzeci oko.


O komiksie numeru z Uncle Scrooge #2 wspomniał już David Gerstein w wywiadzie, a jest to Shiver Me Timbers! (oryg. De schat van Zapp) dość długi, bo 23-stronicowy holenderski komiks Kruse'a i Heymansa, komiks zapowiada się ciekawie, choć oceny na Inducks są średnie. Numer, jak każdy kolejny, będzie miał 40 stron. Ciekawe jaki komiks znajdzie się w numerze oprócz głównego komiksu, ale będzie to dość krótka historyjka.
Co by nie powiedzieć, to pierwszy numer Donald Duck zapowiada się znacznie lepiej niż Uncle Scrooge #2, więc trudno mi polecić te wydanie. Ale jeżeli ktoś myślał, że będzie zbierał Uncle Scrooge od IDW i zamierza kupić ten numer, to zbytnio się nie zawiedzie (poziom wyższy niż większości KD). Ciekawie wygląda sytuacja z okładkami, bo wersja zwykła wygląda dość średnio, okładki wersji substription nie znamy, a najładniejsza jest wersja Disney Legacy, która jest limitowana 1 na 25 egzemplarzy.

Gdybym złożył obietnicę, że będę kupował jedną zeszytówkę od IDW miesięcznie, a nawet jedną kwartalnie, to nie wahałbym i wybrałbym Donald Duck #1, ale gdybym w maju mógł kupić jeszcze drugą, to nadal z wielką chęcią kupiłbym 2. numer Uncle Scrooge. Więc jak ktoś ma pieniądze, to może kupić Uncle Scrooge #2, który nie będzie zły, ale będzie sporo słabszy niż Donald Duck #1, ale reszcie polecam zostawić pieniądze na następny miesiąc i pierwszy numer Mickey Mouse - może skład tego numeru to będzie jeszcze większe zaskoczenie (w pozytywnym znaczeniu) niż skład Donald Duck #1.
http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela