Komiksowe premiery - lipiec 2023 - Galaxy, powietrzny MegaGiga i nowe Gargulce

Często się zdarzało, że latem było niewiele komiksowych premier, ale w tym roku w lipcu pojawi się wiele nowych tytułów, zarówno w Polsce jak i na świecie. A w ciągu dwóch dni w środku lipca na półki polskich kiosków trafią trzy tytuły, w których łącznie znajdzie się ponad tysiąc stron nigdy wcześniej niepublikowanych po polsku komiksów Disneya, w tym wiele ciekawych historii.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 7 lipca - Kaczor Donald 2023-05 - 14,99 zł - POLECAMY!
  Nowy Kaczor Donald choć będzie kosztował 2 złote więcej, to na podstawie okładki opublikowanej przez wydawnictwo, można wywnioskować, że w środku znajdzie się się 16-stronicowy komiks o Sknerusie rozgrywający się w Wenecji, który stworzyli Arild Midthun i Giorgio Cavazzano - Menace in Venice. Wydanie można już zamówić z Egmont.pl
 • 18 lipca - Gigant Poleca 246: Tajemnica świątynia - 17,99 zł
  Choć okładka lipcowego Giganta nawiązuje do Indiany Jonesa, to środek można trochę zawodzić. Wydanie otworzy historia narysowana przez Fecchiego o Donaldzie - The Amazing Jungle Joe. Natomiast najdłuższym komiksem w wydaniu będzie historia Vaccy i Ferraciny o Młodych Skautach. - Le Giovani Marmotte in Missione tropici. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl. Nadal dostępna jest też roczna prenumerata serii.  
 • 18 lipca - Gigant Poleca Extra 2023-05: Galaxy III - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Większość kolejnego tomu miniserii w klimatach SF zajmą historie z cyklu Topolino e le cronache della frontiera rozgrywającego się w odległej przyszłości, który opowiada o różnych kosmicznych przygodach Mikiego, Goofiego i reszty bohaterów. Seria napisana przez Pezzina zebrała świetne recenzje, a po polsku pojawi się w całości w 3. i 5. tomie Galaxy. W tomie znajdziesię też kolejna historia z serii Mouse Trek, komiksu nawiązującego do seriali spod marki Star Trek. Pełne informacje o zawartości tomu są dostępne tu, a komiks jest dostępny na Egmont.pl.    
 • 19 lipca - MegaGiga 60: Ku przestworzom! - 25,99 zł - POLECAMY!
  512-stronicowy tom będzie głównie składał się z komiksów o tematyce lotnictwa. Interesujących klasycznych historii będzie co najmniej kilka, wśród nich znajdzie się krótki klasyczny komiks napisany i narysowany przez Scarpę o Donaldzie i jego siostrzeńcach, dłuższą historia narysowana przez Gatto, czy też opowieść o Sknerusie i Kwakerfellerze od Jerry'ego Siegela i Massimo De Vity. Interesująco zapowiadają się też komiksy mysie, które stworzyli Asteriti lub Salvagnini. Pełne informacji o tomie znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.  
 • 26 lipca - Nauka z komiksem. Era dinozaurów 2. Czas gigantów, czyli dinozaury jury - 34,99 zł
 • 26 lipca - Nauka z komiksem. Galaktyki i planety 2: Nasz dom: Układ Słoneczny - 34,99 zł
  Dwa kolejne tomy z linii komiksów popularnonaukowych nawiązujących do znanych produkcji Disneya są kontynuacjami albumów wydanych w maju. Są to albumy z postaciami z Toy Story 4 i Wielkiej Szóstki. Każdy album liczy 64 strony i jest połączeniem komiksu z tekstami popularnonaukowymi.
KOMIKSY DISNEYA W USA
 • 5 lipca - Disney Afternoon Adventures Vol. 3:  Chip 'n Dale Rescue Rangers: The Count Roquefort Case - 29,99 $
  Fantagraphics kontynuuje serię zawierającą komiksy nawiązujące do klasycznych seriali animowanych. W trzecim tomie
  pojawi się tytułowa historia z Brygadą RR, długa opowieść z bohaterami Kaczych opowieści - The Curse of Flabbergé, The Kitty Kat Kaper z Agentem Kuperem, a także historie z Gumisiami czy Super Baloo.
 • 5 lipca - Disney Villans: Maleficent #3 - 3,99 $
  Komiks o Diabolinie znanej z Śpiącej Królewny, oraz swojego solowego filmu Czarownica. Autorem serii jest Soo Lee. 
 • 5 lipca - Gargoyles #7 - 3,99 $
  Za serię kontynuującą opowieść o
  przygodach grupy gargulców znanych z klasycznej animacji odpowiadają Greg Weisman, twórca serialu, oraz George Kambadais.
 • 12 lipca - Disney Villans: Scar #4 - 3,99 $
  Za komiks o Skazie, złoczyńcy znanym z Króla Lwa, odpowiadają Chuck Brown i Trevor Fraley.  
 • 12 lipca - Gargoyles: Dark Ages #1 - 4,99 $
  Nowa miniseria ze świata Gargulców została stworzona przez Grega Weismana i Drewa Mossa i rozgrywa się w dawnych czasach. Każdy zeszyt poza komiksem zawiera też historię ilustrowaną.
 • 19 lipca Darkwing Duck #7 - 3,99 $
  Serię opowiadającą o Drake'u Mallardzie, obywatelu St. Cannard, który nocą zamienia się w Agenta Kupera, bohatera broniącego miasta, tworzą Amanda Deibert i Carlo Lauro.   
 • 19 lipca - Disney Masters Vol 22:  Uncle Scrooge: Operation Galleon Grab - 29,99 $ - POLECAMY!
  W tomie pojawią się komiksy stworzone przez Giorgio Cavazzano, w tym tytułowa historia o rywalizacji Sknerusa i Kwakerfellera o skarb, There's No Fool like An Old Fool z Donaldem, Here Today, Gone Apollo z Super Goofym i Brother From Another Earth z Sknerusem w roli głównej.
 • 26 lipca - Gargoyles #8 - 3,99 $
 • 26 lipca - Scrooge McDuck: The Dragon of Glasgow - 19,99 $
  Kolejny album oryginalnie wydany przez francuskie wydawnictwo Glénat został stworzony przez Jorisa Chambalaina, autora m.in. Pamięników Wisienki, i Fabrizio Petrossiego. 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 12 lipca - Garfield: Tłusty koci trójpak 15 - 99,99 zł
 • 12 lipca - Gwiezdny zamek 6: Międzyplanetarna wystawa z 1875 roku - 49,99 zł  - POLECAMY!
 • 12 lipca - Skały i minerały: Od jaskiń do kosmosu - 44,99 zł
 • 19 lipca - Superkot 3: Klub komiksowy. Na przekór - 39,90 zł 
 • 26 lipca - 24 godziny na Antarktydzie - 44,99 zł
 • 26 lipca - 24 godziny w epoce kamienia - 44,99 zł
 • 26 lipca - Adaptacje literatury: Robinson Cruzoe - 34,99 zł
 • 26 lipca - Kajko i Kokosz: Złota kolekcja 6 - 99,99 zł - POLECAMY!
 • 26 lipca - Sami 6: Wymiar czwarty i pół - 34,99 zł - POLECAMY!

Jeżeli kojarzycie, że w lipcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, bonito.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), amazon.pl (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Fantagraphics, Dynamite

  Komentarze

  1. Nie mam już przekonania do Galaxy ale tym razem jeszcze kupię

   OdpowiedzUsuń
  2. W tekście pojawia się „31 maja”

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  Popularne posty z tego bloga

  Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

  Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen