Gigant Poleca Extra 2023-05 "Galaxy III" - dziś premiera - Mouse Trek, Pezzin i Carpi

Już dziś premierę ma nowy kolejny tom Giganta Poleca Extra i jest to już trzecie wydanie tej serii poświęcone kosmicznym opowieściom. W kolejnym Galaxy znajdziecie ponad 300 stron komiksów o tej tematyce, w tym kontynuację Mouse Treka i kilka innych, równie ciekawych historyjek. Cena okładkowa tomu to 24,99 zł. Komiks jest dostępny na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na 3. tomie niemieckiej miniserii LTB Galaxy, która oryginalnie składała się z 6 tomów. 

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych tomów, trzecie wydanie praktycznie w całości zawiera historie należące do większych serii. Jedyną pojedynczą historią jest klasyczna historia Carpiego o Donaldzie. Większość tomu natomiast zajmują historie z cyklu Kroniki z kosmogranicy, serii rozgrywającej się w odległej przyszłości, która opowiada o różnych kosmicznych przygodach Mikiego, Goofiego i reszty bohaterów. Najpierw o ich losach w kosmicznej akademii, a później także o ich dalszym życiu. Seria napisana przez Pezzina zebrała świetne recenzje we Włoszech czy w Niemczech, a po polsku pojawi się w całości w 3. i 5. tomie Galaxy.

Wydanie domyka nowa historia z serii Mouse Trek, komiksu Enny i Periny mocno nawiązującego do seriali spod marki Star Trek. Tym razem to będzie początek zupełnie nowej opowieści, której kolejne części będą pojawiać się w następnych wydaniach z cyklu Galaxy. Miejmy nadzieję, że pojawią się one jak najszybciej w sprzedaży.

Dziś do sprzedaż trafił nie tylko Gigant Poleca Extra, ale też kolejny tom Giganta z okładką zainspirowaną serią Indiana Jones. Natomiast MegaGiga z setkami stron historii o tematyce lotnictwa został przesunięty na sierpień. Natomiast 30 sierpnia do sprzedaży trafi kolejny Gigant Poleca Extra

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Już kupione

  OdpowiedzUsuń
 2. Co się ostatnio dzieje ze sklepem stacjonarnym empik? Jeszcze nie dawno w dniu premiery komiksu z kaczkami już rano, krótko po otwarciu sklepu był dostępny do zakupu a od jakiegoś czasu pojawiają się najwcześniej dopiero dzień po premierze jak nie później. Godzina 20.00 a najnowszy gigant poleca oraz galaxy wciąż niedostępny na sklepowych półkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w Empiku dzisiejsze gazety zwykle pojawiają się około południa. Niestety pracownicy nie są w stanie w 5 minut wyładować dzisiejszej prasy. Mają masę obowiązków i się nie wyrobią.

   Usuń
  2. U mnie w Inmedio też dopiero dziś się pojawiły, być może są miejsca do których dostawa dociera z opóźnieniem

   Usuń
  3. U mnie były ok. 13:00 w Empiku, więc nie wiem od czego to zależy.

   Usuń
 3. Czekam aż będzie w dyskontach internetowych i kupuję. Ale już powoli zaczynam mieć dość Gigantów Extra. Dajcie mi 12 zwykłych Gigantów miesięcznie i byłbym happy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12 gigantów miesięcznie? Wow, rocznie tylko 144. Faktycznie, przy takiej liczbie Giganty Extra byłyby zbędne:)

   Usuń
 4. abstrahując od tematu. czy ktoś wie czemu inducks nie działa? i kiedy będzie znowu działał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I.N.D.U.C.K.S. nie działa z powodu problemu z serwerem wywołanego usterką sprzętu. Obecnie trwa proces odzyskiwania systemu, który niestety zajmuje więcej czasu niż się spodziewano. Rozwiązanie tej sprawy może chwilę zająć, ale odpowiedzialne za I.N.D.U.C.K.S. osoby potwierdziły, że prace trwają i że baza zostanie naprawiona.

   Usuń
 5. Ciekawe kiedy będzie 4 część Galaxy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie dopiero w styczniu, bo na razie to jest tak:
   Galaxy - lipiec 2022
   Galaxy 2 - styczeń 2023
   Galaxy 3 - lipiec 2023
   Galaxy 4 - styczeń 2024??

   Usuń
 6. Moustrek i planeta goolfan wygrał tą część xD

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar