Została podjęta decyzja odnośnie 5. "Kaczogrodu Carla Barksa"

W poprzednim tygodniu pojawiły się sierpniowe zapowiedzi Egmontu, w których zabrakło pierwotnie zapowiedzianego na ten miesiąc Kaczogrodu Carla Barksa - O kawałek sznurka i inne historie z roku 1956. Wówczas nie wiadomo było kiedy tom m.in. z pierwszym komiksem o Granicie Forsancie pojawi się, ale w międzyczasie udało się uzyskać informację od wydawnictwa.
Piąty tom Kaczogrodu Carla Barksa zostanie wydany w październiku. Więcej informacji o wydaniu zostanie podanych w miarę zbliżania się jego premiery. Komiks, podobnie jak wcześniejsze tomy, będzie zawierał ponad 200 stron kaczych historyjek Carla Barksa, w tym kilka przygodowych historyjek. Kolejny, szósty tom serii powinien ukazać się jeszcze w tym roku, ale lepiej poczekać parę miesięcy na oficjalne potwierdzenie.
Obecnie w sprzedaży znajdują się cztery tomy kolekcji Barksa zawierające komiksy oryginalnie wydane od 1952 do 1956 roku. Każdy tom zawiera ponad 200 stron komiksów i kosztuje 69,99 zł. Więcej informacji znajdziecie w archiwalnym tekście.
Źródło ilustracji: Komiksy Kleszcza

Komentarze

 1. a jednak to popularny tytul, wiec troche dziwi opoznienie az 5 miesiecy, ale moze wszystko wroci na wlasciwe tory od pazdziernika, nie wiadomo jaka jest przyczyna, a moze po prostu duzo innych rzeczy wychodzi wczesniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jednak kosztowny zakup. 5 w roku to byłoby 250 zł czyli równowartość roczników KD, GP i Mamuta (wszystko kupowane po cenach Egmontu czy Bonito).

   Usuń
  2. Opóźnienie nie będzie wynosić 5 miesięcy, tylko 2: od sierpnia do października.

   Usuń
 2. Lepiej późno niż wcale jak to mówią:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To chyba oznacza, że w tym roku ukaże się już tylko jeden tom :-O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko wskazuje, że będzie w tym. Przyśpieszenie przedbożonarodzeniowe.

   Usuń
 4. I to jest ten "istotny news"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale bez przesady... Spodziewałem się, że może chodzi o jakieś nowe wydawnictwo, albo "obchody" nr 1000 KD, albo coś innego tego kalibru.

   Usuń
  2. W sensie, że coś pozytywnego? ;)

   Usuń
 5. Decyzja podyktowana wakacyjną przerwą KO? JEŻELI seria będzie kontynuowana to ok. Jeżeli. Mam trochę obawy o dalsze losy całego cyklu patrząc na Egmont, ale podobno wiara czyni cuda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam cały czas obawy ale w sumie wydaje się że raczej? nie ma podstaw do zaprzestania wydawania cyklu. Kaczki raczej dobrze się sprzedają. No chyba że jest coś o czym nie wiemy.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka