Komiksowe premiery - czerwiec 2019 - MegaGiga, Iznogud, Kajko i Kokosz

Czerwiec - początek lata. Zwykle jest to też ostatni moment by wypuścić ostatnie większe zapowiedzi przed wakacjami. Tak samo jest w tym roku, ponieważ w rozpoczynającym się dziś miesiącu do sprzedaży trafi wiele ciekawych komiksów, w tym sporo polskich jak i anglojęzycznych publikacji z bohaterami Disneya.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
6 czerwca - MegaGiga 51: Złota rączka  - 24,99 zł - POLECAMY!
Kolejny tom serii zawierającej tematycznie ułożone komiksy będzie zawierał historie opowiadające o poszukiwaczach złota. Choć zabraknie dłuższych historii, to w tomie pojawią się komiksy znanych twórców, takie jak Zio Paperone e il debito d'onore o Sknerusie napisane i narysowane przez Cavazzano, Topolino Kid e la miniera Pippolini De Vity o westernowej wersji Mikiego, czy rozgrywające się na dzikim zachodzie Paperino e l'uomo del West Carpiego. Pojawi się też znane polskim czytelnikom Złoto dla bardzo zuchwałych Andersena. Pełne informacje o tomie znajdziecie na blogu
25 czerwca - Kaczor Donald 2019-07 - 9,99 zł - POLECAMY!
Choć czerwcowy, 996. numer KD nie będzie wydaniem poświęconym urodzinom Donalda, nie oznacza to, że nie pojawi się parę interesujących historyjek oraz kupa... jako gadżet. Najciekawiej wyglądają dwie najdłuższe opowieści, czyli rozgrywające w parku zabaw The Next World McGrealów i Ferioliego i opowiadające o potyczce pomiędzy Forsantem i Sknerusem 12-stronicowe De reis van de Kon Ducki. W numerze pojawi się jeszcze wydany niegdyś w Polsce Dzień, w którym zamarła farma Barksa. Więcej informacji o numerze znajdziecie w osobnym wpisie.

KOMIKSY DISNEYA W USA
5 czerwca - Disney Frozen: Hero Within #1 - 3,99 $
Pierwszy numer kolejnej serii z bohaterami Krainy lodu.
5 czerwca - Tangled The Series: Hair & Now #3 - 3,99 $
Trzeci numer kolejnej serii nawiązującej do serialu Zaplątani. Numer niedostępny w Polsce.
12 czerwca - Disney Comics and Stories #5 - 5,99 $ - POLECAMY!
We wydaniu pojawi się pierwszy komiks Disneya napisany przez Casty'ego - Mickey Mouse and the Hydrophilic Monsters. Resztę wydania zajmą Pluto and the 'Super' Day Gervasio (wydane niegdyś w Polsce) i Shhh Faraciego i Coppoli.
12 czerwca - Disney Incredibles 2: Secret Indentities #3 (of #3) - 3,99 $
Trzeci i ostatni zeszyt miniserii wiązującej do filmu Iniemamocni 2.
19 czerwca - Disney Snow White and Sever Dwarfs #1 (of 3) - 3,99 $
Pierwszy numer trzyzeszytowej miniserii będącej adaptacją Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludów. Historię stworzyli Cecil Castellucci i Gabriele Bagnoli.
29 maja - Uncle Scrooge #46 - 4,99 $
W zeszycie pojawi się niezwykle śmieszne The Cursed Cell Phone Gentiny i Intiego (wydane ponad dekadę temu w Polsce).
26 czerwca - Disney Afternoon Giant #5 - 5,99 $
W kolejnym wydaniu obok kolejnej części komiksu z Brygadą RR, pojawi się pierwsza część The Duck Knight Returns.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
5 czerwca - Kajko i Kokosz Nowe Przygody 3: Królewska konna - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Pierwszy pełnometrażowy komiks o Kajku i Kokoszu od 3 dekad! Album stworzyli Kiełbus (scenariusz), Kur (rysunki) i Bednarczyk (kolory), a jego przedpremierową recenzję znajdziecie na blogu.
5 czerwca - Lucky Luke 14: Na podbój Oklahomy - 24,99 zł - POLECAMY!
5 czerwca - Lucky Luke 71: Piękna prowincja - 24,99 zł - POLECAMY!
Dwa doskonale zapowiadające się tomy Lucky Luke'a, pierwszy z nich to klasyczny album Goscinny'ego i Morrisa opowiadający o zaludnianiu Oklahomy, a drugi zawiera pierwszą historię stworzoną po śmierci Morrisa.
5 czerwca - Yakari 3: Yakari u bobrów - 19,99 zł
5 czerwca - Yakari 4: Yakari i Nanabozo. - 19,99 zł
Kolejne dwa tomy klasycznej serii Joba i Deriba o małym Indianinie.
19 czerwca - Izngoud 1: Przygody wielkiego wezyra Iznoguda - 99,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Pierwszy tom nowego wydania zbiorczego Iznoguda, świetnej serii Goscinny'ego i Tabary'ego o wezyrze, który chciał zostać kalifem w miejscu kalifa. Pierwszy tom będzie zawierał pierwsze 4 albumy - Spiski wielkiego Wezyra, Wakacje Kalifa i Żrący dżin oraz niewydany nigdy po polsku  Le Grand Vizir Iznogoud.
19 czerwca - Ptyś i Bill 4: Psi nos - 39,99 zł
Tom będzie zawierał Wszystko gra! oraz Jak ten Bill wspaniale łapie, czyli albumy 35-37 cyklu o chłopcu i jego spanielu. Autorami komiksu są m.in. Verron, Bastide (Wojna Sambre'ów) czy Cazenove (Sisters).
25 czerwca - Marvel Komiks 2019-01 - 14,99 zł
Pierwszy numer serii z komiksami Marvela skierowanymi do dzieci. Każdy tom miesięcznika będzie miał 116 stron i zawierał parę zeszytów oryginalnie wydanych w linii Marvel Adventures, w tym historie z Spider-Manem, Hulkiem i Iron Manem.
30 czerwca - Binio Bill 4: ...I Skarb Pajunów - 39,90 zł
Tom będzie przedrukiem wydanego w 1990 roku albumu stworzonego przez Jerzego Wróblewskiego. Recenzję jednego ze wcześniejszych albumów znajdziecie na blogu.

Jeżeli kojarzycie, że w czerwcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, IDW

Komentarze

  1. Ile będzie tych zbiorczych tomów Iznoguda? , z góry dzięki .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co najmniej 2. Prawa do kolejnych tomów posiada inne wydawnictwo, a część z nich nie napisał Goscinny, więc ciężko powiedzieć na ilu się zakończy. Lecz więcej niż 6 nie będzie, a raczej mniej.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela