Kaczor Donald 2019-07 - od dziś w sprzedaży - BARKS, Ferioli, Perez

Czerwiec 2019, 85. rocznica powstania Donalda - wszystko wskazywałoby, że nowy Kaczor Donald powinien być poświęcony urodzinom najsłynniejszego kaczora świata. Niestety tak jest, ale na szczęście w najnowszym, 996. wydaniu pisma pojawiło się parę ciekawych historyjek, w tym najdłuższy holenderski komiks wydany w Polsce od 2010 roku oraz nowa historia Barksa.

- Okładka
- Śniegu nie ma, ale i tak jest fajnie - 1/4 strony
- Nowy świat - rys. Ferioli - 10 stron
- Tajemnica satelitarna - 1 strona - z serii Zagadki Donalda
- Miasto dronów - 6 stron
- Pomocnik wynalazcy - 4 strony
- Kosmiczna zbrodnia - 1 strona - z serii Zagadki Mikiego
- Inteligentne auto - 1 strona
- Spadające narty - scen. i rys. Carl Barks - 6 stron
- Cyfryzacja - 1 strona
- Kaczki morskie - 12 stron
- Czuły słuch - 1 strona

Zaskoczeniem dla osób śledzących bloga może być komiks Barksa, ponieważ wcześniej z Norwegii płynęły informacje, że w numerze pojawi się historia o Babci Kaczce niegdyś wydana w Polsce, a tu wyszedł znacznie ciekawszy komiks o Donaldzie i nartach wodnych. Nie jest to długa historyjka, ale jest naprawdę fajna i zabawna.
Bardzo ciekawie wyglądają też dwa inne komiksy - okładkowa historia Feroliego i McGrealów na pewno jest bardzo dobrze narysowana, a scenariusz opowiadający o parku nauki może być też naprawdę ciekawy. Jeszcze lepiej wyglądają kończące numer holenderskie Kaczki wodne, historia Jonkera i Pereza opowiada o wyścigu o kopalnię złota pomiędzy Granitem a Sknerusem, dodatkowo pojawiają się w niej też Bracia Be.
Choć reszta historyjek nie wygląda już aż tak interesująco, to patrząc na trzy najdłuższe komiksy, wszystko wskazuje na to, że może to być naprawdę interesujący numer Kaczora Donalda. Kupicie go nie tylko w kioskach, ale też na empik.com i na ruch.com.pl.
Kolejny numer trafi do sprzedaży równo za miesiąc, czyli 25 lipca. Jakie komiksy w nim się pojawią? Pewnie informacja o tym zostanie zamieszczona w ciągu kolejnych tygodni.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Pierwszy komiks rozczarował. Ten profesor Quark mówiący sam do siebie po to żeby swoje motywy czytelnikom wyjaśnić to trochę takie łapanie się brzytwy scenarzysty. Niech mi ktoś taki komiks Barksa pokaże.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela