Iznogud, Kajko i Kokosz i Lucky Luke - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Już jutro swoją premierę ma pierwsza fala czerwcowych nowości Egmontu, do sprzedaży trafią m.in. 3. tom Kajko i Kokosz Nowe przygody czy kolejne albumy z przygodami Lucky Luke'a. Prawdopodobnie jednak bardziej czekacie nie na plansze z tych tytułów, lecz z komiksu zapowiedzianego na za 2 tygodnie - 1. tomu wydania zbiorczego Iznoguda.

Już 19 czerwca do księgarń ponownie zawita słynna seria Tabary'ego i Goscinny'ego. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować plansze pierwszego tomu wydania zbiorczego Iznoguda, komiksu o wezyrze, który chciał zostać kalifem w miejscu kalifa. Tom będzie zawierał pierwsze 4 albumy - Spiski wielkiego Wezyra, Wakacje Kalifa i Żrący dżin oraz niewydany nigdy po polsku  Le Grand Vizir Iznogoud. Tom ukaże się w twardej oprawie, w formacie A4 i w cenie 99,99 zł. Natomiast uważni fani dostrzegą na przykładowych planszach... font Carl Barks Script. 

Natomiast 5 czerwca w sprzedaży pojawi się 3. tom Kajko i Kokosz Nowe przygody pod tytułem Królewska konna. Pierwszy od 30 lat pełnometrażowy album o przygodach dzielnych wojów stworzyli Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolory). W związku z tym, że album był dostępny przedpremierowo na festiwalu Komiksowa Warszawa, jego przedpremierową recenzję znajdziecie na blogu. Gorąco go polecamy.

Tego samego dnia swoją premierę będą miały kolejne dwa tomy serii Lucky Luke. Pierwszy z nich, Na podbój Oklahomy, to klasyczny album Goscinny'ego i Morrisa zbierający od dekad doskonałe opinie.

Drugi z nich, Piękna prowincja, jest pierwszym albumem stworzonym po śmierci Morrisa. Odpowiadali za niego Laurent Gerra i Achdé.


Informacje o wszystkich nowościach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl. W kolejnych dniach na blogu pojawią się plansze z kolejnych nowości oraz zapowiedzi tytułów na następne miesiące.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka