Paski z Mikim w kolorze od Fantagraphics!

W tym roku na pewno najważniejszą rocznicą w świecie Disneya będą 90. urodziny Myszki Miki. To właśnie 18 listopada 1928 roku znana nam wszystkim mysz pojawiła się na ekranie kin.
Z tej okazji Fantagraphics późnym latem lub jesienią zamierza wydać specjalny tom - Mickey Mouse: The Greatest Adventures. Tom będzie zawierał wybór najlepszych pasków komiksowych Gottfredsona, jednak w przeciwieństwie do wydawanej przez Fantagraphics kolekcji (ostatni tom ukazał się w styczniu), w tomie wszystkie komiksy pojawią się w kolorze.
Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez wydawcę, tom ma być wydany w formacie A4 (215 na 280 mm), w twardej oprawie i ma mieć 304 strony. Cena okładkowa tomu to 49,99$.
W tomie na pewno pojawią się takie serie pasków Gottfredsona jak: Mickey Mouse In Death Valley, The Gleam i The Atombrella and the Rhyming Man. Z ostatniej z wymienionych historyjek, Fantagraphics zaprezentowało dwie przykładowe strony. Zastrzegamy, że ze względu na odległą datę premiery, plansze mogą przedstawiać wstępną wersję.

Według mnie wydanie wybranych (najlepszych) pasków Gottfredsona to świetny pomysł, ale obawiam się jak będzie z jego wykonaniem. Przykładowe strony prezentują się gorzej niż wydana kilka lat włoska edycja, ale mam nadzieję, że zostaną jeszcze poprawione. A co wy sądzicie o wydaniu?
Tom kupicie w przedsprzedaży m.in. w Book Depository.

Komentarze

 1. Kiedy napiszecie coś nowego na blogu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Te paski były oryginalnie czarno-białe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem to i nie daje mi spokoju ten anglicyzm. Miało być pierwotnie. :)

   Usuń
  2. Nie, to będą (przynajmniej w co najmniej 90%) paski dzienne, czyli te same, które zostały wydane w 12 tomach kolekcji Gottfredsona. Tam ukazały się w oryginalnej (hm?) wersji, czyli w czerni i bieli, natomiast tutaj pojawią się w kolorze.

   Usuń
 3. Informacja ze strony fantagraphics.com: This product will be shipped on 09/15/2018

  a tu z bookdepository: Publication date 04 Sep 2018

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając Fantagraphics obie daty zmienią się jeszcze z tysiąc razy.
   Oczywiście data ze strony Fantagraphics jest pewniejsza, ale nigdy nie wierzyłbym żadnej, chyba że dotyczącej następnego tygodnia.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!