Jest fatalnie. - dane o sprzedaży KD w styczniu 2018

ZKDP w ostatnim czasie zaprezentowało dane dotyczące sprzedaży pism w styczniu 2018 roku, wśród pism notowanych przez związek można znaleźć Kaczora Donalda. Niestety informacje dotyczące sprzedaży pisma z komiksami Disneya nie są dobre.
Styczniowy numer pisma (KD 2018-02) sprzedał się w 13 761 egz, co jest jednym z najgorszych wyników w historii. Nakład pisma wyniósł 40 000 egz., z czego wynika, że sprzedało się zaledwie 34,4 % wydrukowanych egzemplarzy. Dla porównania sprzedaż pisma w 2017 roku wyniosła 20 531 egz..
Jak mogę skomentować ten wynik? Trudno mi cokolwiek powiedzieć, szczególnie że pismo zwykle sprzedawało się w styczniu naprawdę dobrze. W tym wypadku nie pomogła też związana ze skokami okładka oraz dwa komiksy Barksa w środku.
Poniżej: wykres przedstawiający miesięczną sprzedaż Kaczora Donalda w latach 2015-2018.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. gdyby zrezygnowali z tego plastikowego smiecia a dali zamiast tego pare kartek komiksu wiecej to dobrze by na tym wyszli, tak samo w przypadku miki maxa

  jak widze ta plastikowa tandete ktora jest najczesciej zepsuta jeszcze przed odpakowaniem to mna trzesie

  ciezko utrzymac stalego czytelnika jezeli raz na miesiac daje mu sie max pol godziny zajecia

  OdpowiedzUsuń
 2. Cena i bylejakość gadżetów nie idą w parze, dla lepszości czasopisma!
  Faktem jest że większość targetu KD, kupują magazyn dla dodatków
  Tych co doceniają autora i kupują dla niego numer jest procentowa ilość
  No taka prawda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca się zgodzę z tą procentową ilością kupujących dla autora. Potencjał tu jest, co widać choćby po tym, jak szybko wyczerpał się cały nakład pierwszego wydania "Życia i czasów Sknerusa McKwacza". Większość kupujących tę pozycję to fani, "koneserzy". Gdyby w każdym numerze KD był DŁUGI komiks Barksa (a nie pasek lub jedna strona) i Rosa raz na jakiś czas przynajmniej, to KD kupowaliby nawet dorośli fani.

   Usuń
 3. Mnie te wyniki nie dziwią jakoś specjalnie. Dla mnie niestety Kaczor Donald jest za drogi. Bo szkoda mi wydawać 10 zł na miesiąc za 30 stron komiksów, 10 stron które mnie nie interesują i zazwyczaj jakieś chińskie badziewie. Szczególnie źle to wypada jeśli porównam to sobie z Star Wars Komiks które kupuje regularnie które wychodzi co 2 miesiące kosztuje 20 zł i dostarcza 140 stron komiksu.
  Nie wiem czy podobna formuła Kaczora Donalda jako tomiku komiksowego się sprawdziła, ale wiem że obecna też się nie sprawdza.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)