Kaczor Donald 2017-01 - długi komiks Løklinga, Næruma i Midthuna

Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy pozytywnie w tym roku w Kaczorze Donaldzie. Jednak okazało się, że ostatni numer KD wydany w tym roku (ale liczony już do rocznika 2017) to największa pozytywna niespodzianka ostatnich miesięcy. Pamiętacie wydany 2 lata temu tuż przed świętami  Pociąg z forsą? W dzisiaj wydanym KD pojawił się kolejny długi świąteczny komiks autorstwa tej samej trójki Norwegów co stworzyli tamten komiks.

- Na dalekiej północy - 24 strony - fab. Tormod Løkling, scen. Knut Nærum, rys. Arild Midthun
- Chłopcy z brygady - 6 stron
- Wielkie odśnieżanie - 1 strona
- Kradzież z włamaniem - 1 strona - komiks z serii Zagadki Mikiego
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Kurier Kaczogrodzki nr. 66 - 1 strona

Według mnie świąteczne komiksy autorstwa trzech Norwegów -  Løklinga, Næruma i Midthuna - są jednymi z najlepszych rzeczy jakie powstały w Egmoncie w ciągu ostatnich kilku lat. Są to 24-stronicowe komiksy pełne akcji, przypominającej świąteczne przygodówki Barksa, a przy tym zwykle pięknie i szczegółowo narysowane przez Midthuna. Cenione przez czytelników w całej Europie.
Co ja mogę więcej napisać -  GORĄCO POLECAM! I mam nadzieję, że kiedyś przeczytamy też The Orphan's Christmas po polsku (w środę komiks wyszedł w USA).
A za miesiąc, dokładnie 18 stycznia, karnawałowy Kaczor Donald z dość ładną okładkową ilustracją Miguela, a w środku 32 strony kaczych komiksów (w tym komiks z Siostrzeńcami prawdopodobnie Miguela).
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela