Gigant Poleca 204 "Noworoczne szaleństwo" - skład - Fecchi, Ziche, Gervasio (Kwantomas)

W 2017 roku "Gigant Poleca" będzie dwumiesięcznikiem, więc zgodnie z logiką zawartość tomu wydanego 31 stycznia powinna odpowiadać drugiemu tegorocznemu LTB [niemiecki "Gigant"]. Jednakże okładka, która została udostępniona przez wydawnictwo pochodzi z pierwszego, noworocznego tomu i dlatego sądzimy, że komiksy także będą z niego pochodzić, jednak nie możemy tego potwierdzić w 100%.

Przez około tydzień myślałem, że dość ciekawy, styczniowy Lustiges Taschenbuch ominie Polskę, a jednak okazało się, że tak nie będzie. Jakie więc ciekawe komiksy pojawią się w Polsce w styczniu?

- Paperino e il capodanno positivo - 30 stron
- Topolino e il crocevia del caos - rys. Luciano Gatto - 30 stron
- Grüner Glibber in Spukstadt - scen. Peter Snejbjerg, rys. Massimo Fecchi - 30 stron
- Paperinik contro Paperinika - Supersfida a Paperopoli - 22 strony
- La filosofia di Paperino - rys. Silvia Ziche - 24 strony
- Gambadilegno e la stella dei desideri - 30 stron
- Il bottino dei Barkserville - scen. i rys. Marco Gervasio - 24 strony - komiks z serii Zdumiewający Kwantomas - złodziej dżentelmen
- Zio Paperone e la delizia del Gran Khan - 40 stron

Jest to tom zaskakujący pod wieloma względami. W Noworocznym szaleństwie nie będzie żadnego komiksu krótszego niż 20 stron, które były zmorą w ciągu ostatnich kilku lat. Po raz pierwszy od 2015 roku pojawią się dwa pełne mysie komiksy (ostatnio jeden z nich miał zwykle od 6 do 12 stron).
A ciekawych komiksów jest wiele, jest Kwantomas z Sherlockiem Holmesem, jest dłuższy (40-stronicowy) komiks z Sknerusem, są historyjki Ziche, Gatto, Fecchiego i Facciniego. Już czekam na premierę.

Tom w sprzedaży od 31 stycznia.
źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Chyba najbardziej czekam na komiks z Kwantomasem. Ze skanu na Inducks widzę nawiżądanie do ,,Psa Baskervillów ". I kto jak to ale Sherlock Holmes to chyba jeden z nielicznych godnych rywali Kwantomasa. Francuski (ekhem: belgijski ) detektyw moim zdaniem klasą mu nie dorównuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka