Kaczor Donald 2016-01 - skład - Rota i Murry - kiedy następny numer?

Można było się spodziewać, że dzisiejszy numer Kaczora Donalda jednoznacznie odpowie nam na pytanie - kiedy pojawi się kolejny numer. Jak się okazało, tak się nie stało. Z przedniej okładki wynika, że numer pojawi się 27 stycznia, natomiast z tylnej że 15 stycznia. Trzeba też zauważyć, że zamiast napisu "za dwa tygodnie" pojawił się napis "w następnym numerze". Co z tego wynika? Postaramy się dowiedzieć jak najszybciej, ale sądzę że gdyby redakcja na serio potraktowała czytelnika to powinna wydrukować jakąś informację np. w spisie treści. Ale teraz przejdźmy do zawartości dzisiejszego KD, ponieważ jest w nim kilka ciekawych komiksów.

- Być kimś innym - 10 stron
- Zima i drogowcy - rys. Marco Rota - 10 stron
- Cyrk na łyżwach - rys. Paul Murry - 7 stron
- Piramida Majów - 1 stron - komiks z serii Zagadki Mikiego
- Cudowne lekarstwo - 4 strony
- Kurier Kaczogrodzki nr. 55 - 1 strona

Patrząc na skład można stwierdzić, że źle nie jest, są komiksy Roty, Murry'ego i Rodriqueza. Ale nie przekonuje mnie zupełnie wydrukowanie komiksu Być kimś innym Pujola, ponieważ w ostatnim czasie Pujol zaczął znacznie gorzej rysować. Na tym miejscu mógł się pojawić np. ten-pager Barksa.
Należy też zwrócić uwagę na to, że do numeru jest dołączony album do wyklejania naklejkami z serii Gwiezdne Wojny. Dawno już nie było takiego gratisu.
A za 16 dni lub 4 tygodnie - Kaczor Donald z kolejną zimową okładką, a prezentem będą losowe klocki z serii Lego Star Wars.

Komentarze

  1. Egmont faktycznie zachował się niezbyt poważnie nie informując czytelników o takiej zmianie. Mogli już na początku grudnia zamieścić jakieś info w KD, albo na stronie www. Przecież redakcja pisma ma kontakt z użytkownikami Disneypolski, mogli wysłać maila. A tak dowiadujemy się o sprawie za pomocą dat do następnego wydania umieszczonych na stronie czasopisma i zmiany napisu z "Za dwa tygodnie" na "W następnym numerze". Bardzo nieprofesjonalne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz tylko nie wiadomo jak by czytelnicy zareagowali. Raczej nie pozytywnie i część by mogło się zrazić więc woleli nic nie pisać. I bura za sprzeczne daty wydania kolejnego numeru przez co nie wiadomo kiedy dokładnie będzie (a 15 stycznia to piątek co jest jeszcze dziwniejsze ). Co do kontaktu forum Disney polski z redakcją to był ale 4 lata temu. Ograniczony kontakt miał do niedawna Radosław Koch - właściciel tego bloga

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru