Kaczor Donald CZTEROTYGODNIKIEM w 2016 roku!

Na stronie Egmontu pojawiła się okładka jutrzejszego Kaczor Donalda. Tak jak zwykle, na okładce widnieje data pierwszego i ostatniego dnia sprzedaży, w tym wypadku - 30.12.2015-26.01.2016.
Co to oznacza? Wynika z tego, że najprawdopodobniej KACZOR DONALD w 2016 roku będzie CZTEROTYGODNIKIEM (13 wydań w roku).
Dla przypomnienia, Kaczor Donald wydawany jest od kwietnia 1994 roku jako dwutygodnik, a od czerwca 1997 do marca 2012 wydawany był jako tygodnik. Oznacza to, że po prawie 22 latach od premiery, KD nie będzie już co najmniej dwutygodnikiem. Jest to bardzo zła informacja, ponieważ Kaczor Donald to najpopularniejszy magazyn komiksowy po 1989 roku, miliony czytelników wyrosło na komiksach tam wydawanych, dziesiątki tysięcy stron komiksów, takich twórców jak Don Rosa, Carl Barks, Vicar, Marco Rota, pojawiło się na jego łamach. Szkoda że wygląda na to, że Egmont nie ma żadnego pomysłu na pismo. Jest to kolejna zła wiadomość dotycząca pism Disneya na świecie, ale tym razem dotycząca naszego państwa. W ostatnim czasie potwierdzono też zmniejszenie częstotliwości ukazywania się niemieckiego Micky Mausa i czeskiego Kacera Donald.
Na podstawie ceny widniejącej na okładce (7,99 zł), która pozostaje bez zmian, można domyślić się, że objętość pisma nie wzrośnie. Egmont udostępnił też przykładową stronę, z której wynika, że w numerze pojawi się komiks Murry'ego Cyrk na łyżwach.
W ciągu najbliższych dni postaramy się spytać wydawnictwa Egmont Polska o przyczyny decyzji (na pewno wpłynęła na to gorsza sprzedaż w tym roku niż w poprzednich) oraz czy jest szansa na zwiększenie objętości pisma lub wydanie wydań specjalnych. Reszta pism z kaczkami powinna w 2016 roku ukazywać się z taką samą częstotliwością co w 2015.

EDIT: OFICJALNE POTWIERDZENIE

Komentarze

  1. Smutno :( W takim razie kupię każdy numer KD w 2016 roku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja dokładnie tak samo sobie postanowiłem na wieść o zmianie cyklu wydawniczego :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Słuszna podstawa bo jak inaczej możemy ratować pismo i pokazywać że ciągle jest zainteresowanie ? Sprzedaż musi wzrosnąć to może redakcja będzie dawała lepsze komiksy, wydawała wydania specjalne

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela