Kaczor Donald 2015-25 - skład - Midthun, Heymans + gratisowy Gigant

Przedostatni w tym roku Kaczor Donald pojawił się dziś w kioskach, do numeru dołączono darmowego Giganta (mi się trafił Wieczne wakacje), a także piłkarzyki. Jak można było się spodziewać jest on droższy, bo kosztuje 9,99 zł. A jakie komiksy znajdziemy w środku? Choć jest bez klasyków to jest naprawdę dobrze.

- Cudowna podróż - rys. Arild Midthun - 14 stron
- Pieniądze, które rosną - scen. i rys. niezn. - 10 stron - Granit Forsant
- Taka piłka to pomyłka - rys. Bas Heymans - 8 stron
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Kurier Kaczogrodzki nr. 52 - 1 strona

W numerze nie są podani twórcy drugiego komiksu, ale są spore szanse, że jest to komiks z rysunkami Ferarrisa.
Ogólnie skład numeru jest bardzo dobry. Pierwszy w numerze, dość długi komiks Midthuna to kolejny komiks po Trzech koziołkach, trzech matołkach i Sherlocku Holmesie w Kaczogrodzie, z serii Literature. Miejmy nadzieję, że seria ta regularnie będzie się pojawiała w piśmie, ponieważ komiksy z niej są bardzo dobre. Oprócz tego w numerze są jeszcze dwa komiksy - 10-stronicowy o Forsancie nieznanego autorstwa, wygląda dość fajnie, a ostatni, 8-stronicowy komiks Heymansa i Gilberta zadowoli miłośników kreski Heymansa.
Jeżeli macie wszystkie Giganty z poprzednich lat to zakup tego numeru jest częściowo bezcelowy. Ale sądzę, że komiksy zawarte w środku są na tyle dobre, że mimo to warto kupić numer (a Giganta dać kuzynowi/siostrzeńcowi/komu tam jeszcze macie czy sprzedać w antykwariacie). Reszcie podwójne polecam, ponieważ 9,99 złotych to dobra cena jak za 282 strony komiksu.
A za dwa tygodnie - święta, święta i 2 prezenty niespodzianki.

Komentarze

  1. Zakupiony. W sklepie obok domu był tylko jeden egzemplarz, ale z polecanym tomem(,,Porwani za młodu'') w temacie o dodaniu Giganta do KD, więc co będę latał i szukał innego numeru.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela