sobota, 1 kwietnia 2017

Gigant Poleca 207 "Doubleduck kontra Superkwęk" - okładka - WIELKI CROSSOVER!

Myśleliście, że crossovery są domeną tylko amerykańskich wydawców komiksowych? Nic bardziej mylnego, także włoskie wydawnictwa wydające komiksy Disneya tworzą crossovery, a jednym z najgłośniejszych komiksów tego typu w ostatnim czasie był
Crossover w którym Superkwęk przenosi się w czasie i spotyka Doubleducka. Nie jest to zwykły Superkwęk, lecz postać znaną z serii Paperinik New Adventures, której trzy numery ze środka ukazały się w Polsce w 2001 roku, a od zeszłego roku seria od początku jest wydawana w USA.
Dziś mogę oficjalnie ogłosić, że już za kilka miesięcy, pod koniec lipca, w 207. tomie Giganta zostanie wydany PK Timecrime DD, czyli wspomniany wyżej crossover. Ciekawe jak polscy czytelnicy zrozumieją komiks w którym znajdzie się sporo nawiązań do PKNA, serii w Polsce praktycznie nieznanej.
A co wy sądzicie o wydaniu tego komiksu? Cieszycie się, czy wolelibyście zobaczyć w tym miejscu inną historyjkę.

3 komentarze:

  1. Ja się tam cieszę. Ciekawi mnie tylko dlaczego Superkwęk musi się przenosić w czasie aby spotkać DoubleDucka, skoro teoretycznie oboje ,,żyją" w tym samym czasie i zresztą są jedną i tą samą osobą. Co dwa miesiące ale jakie komiksy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba dlatego, że gdyby nie przeniósł się w czasie, to nie mógłby spotkać sam siebie- bo skąd wziąłby się drugi Donald? A tak powstanie typowe zacięcie czasoprzestrzeni, jak we wszystkich historyjkach z wehikułem czasu ;-) Ale fakt- super komiksy w tym roku wybierają, szkoda mimo wszystko, że nie jest ich dwa razy więcej! :-\

      Usuń