Kaczor Donald 2017-05 - skład - Rota, Ferioli, Korhonen + ankieta

Dziś w kioskach w całej Polsce pojawił się nowy numer Kaczora Donalda, a w nim prawdopodobnie pierwszy raz od dawna aż 3 komiksy, które zapowiadają się bardzo dobrze.

- Okładka
- Jak rozbitek z rozbitkiem - rys. Marco Rota - 10 stron
- Mnóstwo pomysłów - rys. Ferioli - 10 stron
- Gdzie ta łódź podwodna? - 2 strony - komiks z serii Zagadki Mikiego
- Sztuczna inteligencja - scen. i rys. Kari Korhonen - 10 stron
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony - komiks był już w KD 2003-28-29 i KD 2014-21
W numerze jest też "Kurier Kaczogrodzki", lecz tym razem nie zawiera ilustracji z postaciami Disneya.

ROTA, FERIOLI, KORHONEN. Dwa interesujące ten-pagery z Donaldem i jeden z Sknerusem. Byłoby praktycznie idealnie, gdyby nie zamieszczona Zagadka Mikiego, która nawiązuje do komiksu wydanego w KD ponad pół roku temu - Szkocka przygoda. Z ciekawszych rzeczy warto nadmienić, że w numerze jest zamieszczona ankieta, a do pisma został dołączony Dzienniczek wypraw, czyli książeczka sponsorowana przez PTTK.
Według mnie jest to numer, który warto mieć, a kupując go dać sygnał redakcji, że takie komiksy, jeżeli nie lepsze, powinny pojawiać się w piśmie. Dodatkowo jest to kolejny numer z bardzo fajną okładką
Dokładnie za miesiąc, czyli 19 maja, pojawi się następny Kaczor Donald z kolejną dobrą okładką, w środku pojawi się urodzinowy komiks z Donaldem Korhonena - Urodzony 9 czerwca, a do numeru będzie dołączony zestaw Lego City 30352.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Masz może skan tego zestawu LEGO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://2.bp.blogspot.com/-X_SibpVXE0o/WPeOsTXxImI/AAAAAAAADwg/MtFfIEj44qMVLDMfQVOlQwEdM4UkDEx5ACLcB/s1600/KD201705zapowiedz3.jpg

   Usuń
 2. 2 prezenty ale nie napisane co, czyli coś archinalnego czy też jak to inni nazywają czyszczenie magazynu
  Czy się mylę?

  kolejny numer zapisany do listy, bo Lego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W piśmie Miki Max zdaje się często są gadżety, które były kiedyś w Kaczorze Donaldzie i chyba w ten sposób czyszczą magazyny. Dodatki do Kaczora Donalda powtarzają się w tym sensie, że jest ten sam rodzaj gadżetu ale na przykład w innym kolorze czy z innym obrazkiem .Zresztą gadżety są najmniej istotne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że w ankiecie w pytaniu odnośnie dodatków nie było do zaznaczenia opcji "kartonowe gry i wkładki". Takie coś było w pierwszych latach KD i zawsze to miło wspominacie. Śmiejecie, ale teraz am dwuletnie dziecko i teściowa co jakiś czas kupuje jakieś książeczki z takimi kartonowymi wkładkami do składania - super zabawa. Tego mi brakuje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka