Nowe disnejowskie serie od IDW - "DuckTales" i "Tangled: The Series"

W poprzednim tygodniu pisałem o zdjęciu plansz komiksu stworzonego w stylu nowych Kaczych Opowieści. Plansze prawdopodobnie przedstawiały kilka stron komiksu będącego historią stworzoną z kadrów z planowanego na lato serialu.
Dziś pojawiła się informacja, że latem amerykańskie wydawnictwo IDW rozpocznie wydawanie dwóch nowych serii komiksów Disneya opartych na nowych serialach: DuckTales (od lipca) i Tangled: The Series (od sierpnia). Na razie nie są znani autorzy komiksów, lecz historie będą utrzymane w stylu podobnym do seriali.
W serwisie Entertainment Weekly zaprezentowano trzy przykładowe strony z komiksu z serii DuckTales. Poniżej zamieściłem kilka reprezentatywnych kadrów z udostępnionych stron i sam mam zagwozdkę. Wydaje mi się, że jest to ręcznie narysowany komiks, ponieważ mimika bohaterów jest bogata, a rysunki są dość szczegółowe, ale może są to tylko kadry z doskonale narysowanej animacji.
Na razie nie wiadomo, czy DuckTales zostanie wprowadzone jako dodatkowa seria, czy może zastąpi jakąś z obecnie wydawanych przez IDW.
Ciekawe czy latem również w Polsce nastąpią zmiany w wydawanych komiksach Disneya
źródło ilustracji: Ew.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)