Gigant Poleca 207 "Doubleduck kontra Superkwęk" - okładka - WIELKI CROSSOVER!

Myśleliście, że crossovery są domeną tylko amerykańskich wydawców komiksowych? Nic bardziej mylnego, także włoskie wydawnictwa wydające komiksy Disneya tworzą crossovery, a jednym z najgłośniejszych komiksów tego typu w ostatnim czasie był
Crossover w którym Superkwęk przenosi się w czasie i spotyka Doubleducka. Nie jest to zwykły Superkwęk, lecz postać znaną z serii Paperinik New Adventures, której trzy numery ze środka ukazały się w Polsce w 2001 roku, a od zeszłego roku seria od początku jest wydawana w USA.
Dziś mogę oficjalnie ogłosić, że już za kilka miesięcy, pod koniec lipca, w 207. tomie Giganta zostanie wydany PK Timecrime DD, czyli wspomniany wyżej crossover. Ciekawe jak polscy czytelnicy zrozumieją komiks w którym znajdzie się sporo nawiązań do PKNA, serii w Polsce praktycznie nieznanej.
A co wy sądzicie o wydaniu tego komiksu? Cieszycie się, czy wolelibyście zobaczyć w tym miejscu inną historyjkę.

Komentarze

 1. Ja się tam cieszę. Ciekawi mnie tylko dlaczego Superkwęk musi się przenosić w czasie aby spotkać DoubleDucka, skoro teoretycznie oboje ,,żyją" w tym samym czasie i zresztą są jedną i tą samą osobą. Co dwa miesiące ale jakie komiksy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba dlatego, że gdyby nie przeniósł się w czasie, to nie mógłby spotkać sam siebie- bo skąd wziąłby się drugi Donald? A tak powstanie typowe zacięcie czasoprzestrzeni, jak we wszystkich historyjkach z wehikułem czasu ;-) Ale fakt- super komiksy w tym roku wybierają, szkoda mimo wszystko, że nie jest ich dwa razy więcej! :-\

   Usuń
 2. Ja osobiście byłam kompletnie skonfundowana tym komiksem, nie rozumiem jakie osie czasowe wchodzą tu w grę. Jakkolwiek dość często czytam Giganty, tak nie mam pojęcia jak rozumieć ten komiks ;)
  Może ktoś polecić jakieś konkretne komiksy, serie (jak najbardziej mogą być po angielsku) które by z jednej strony wyjaśniały uniwersum Superkwęka z tego crossoveru a z drugiej uniwersum DoubleDuck'a? O tym drugim widziałam trochę komiksów w Gigancie oczywiście, ale nie rozumiem czemu on nie jest Superkwękiem (albo przestał nim być), ani dlaczego nawiązywali tam do KAWAy, która wyglądała mi zawsze na zupełnie alternatywną do Superkwęka (i w sumie DoubleDucka też).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może doprecyzuję że chodzi mi tu o komiksy po angielsku albo po polsku (bardzo ewentualnie po niemiecku), bo włoskiego niestety nie znam ani odrobinki ;)

   Usuń
  2. Niestety komiksu jeszcze nie przeczytałem (tzn. przeczytałem rok temu po angielsku pierwszą część, niestety jestem na wyjeździe i Giganta jeszcze nie mam), więc szczegółami nie będę wrzucał.
   Lecz o czym pisałem tutaj - http://www.komiksydisneya.pl/2017/07/doubleduck-kontra-superkwek-infografika.html
   Crossover PKNA i Doubleducka.
   PKNA - lata 90-te, Superkwęk kosmicznym obrońcą, po polsku wydane tylko 3 komiksy
   Doubleduck - początek XXI wieku, Doubleduck tajnym agentem, po polsku wydane prawie wszystko
   I z tego co pamiętam twórcy wychodzą z założenia że Donald był Superkwękiem niegdyś, a obecnie jest Doubleduckiem. Natomiast komiksy z Superkwękiem poza PKNA w uniwersum crossoveru nie istnieją.
   Co warto z tych serii przeczytać? Pierwsze komiksy, bo praktycznie tylko podstawy są potrzebne do zrozumienia go. Znajdziesz je po angielsku (ekchu... w sieci też).
   Co do KAW-y. Jeżeli przyjmiemy, że Superkwęk i Doubleduck nie nakładają się, to równoczesna praca dla KAW-y i dla Agencji (w Doubleducku) jest według mnie możliwa. Trzeba pamiętać, że Donald pracuje dla KAW-y tylko od czasu do czasu.

   Usuń
  3. Dzięki za informację, myślę że zdobędę jakoś amerykańskie wydanie PKNA, bo wygląda na to że takowe istnieje. Co do Dubleducka po polsku, to wszystko co wydano pewnie będzie w Gigantach, tak? Nie ma żadnych osobnych tomików poświęconych jedynie temu?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela