Nowe wydanie "Życia i czasów Sknerusa McKwacza" od Egmontu?


Dziś na festiwalu fantastyki Pyrkon odbyło się spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, redaktorem działu komiksowego w Egmoncie, w przeszłości będącego redaktorem Kaczora Donalda. Całe nagranie ze spotkania znajdziecie na Youtube.
Spotkanie trwało prawie 2 godziny, ale dopiero pod koniec (od 1:37:25) pojawiło się parę informacji o komiksach Disneya. Tomasz Kołodziejczak stwierdził, że zaplanowany na październik komiks Kawa Zombo Loisela będzie drogi jak na polskie standardy, lecz wynika to z wysokiego standardu wydawniczego. Poza tym dodał, że album będzie wydany w europejskiej koprodukcji. Na razie trudno stwierdzić czy w Polsce zostaną wydane inne tomy z serii Disney by Glenat, ponieważ wg Kołodziejczaka niektórzy twórcy albumów z serii nie są szeroko znani w naszym kraju.
Następnie padło pytanie o kolekcje Carla Barksa i Dona Rosy wydawane w USA przez Fantagraphics. Pytanie spotkało się z dłuższym milczeniem redaktora Egmontu, który po chwili stwierdził, że na dzisiaj może tylko "zamrugać na boki". Chwilę później padło oklaskiwane gromkimi brawami pytanie z publiczności dotyczące nowego wydania Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Kołodziejczak stwierdził, że komiks Rosy nadawałby się do Mistrzów Komiksu, a następnie pokiwał. Jego zachowanie sugeruje, że są szanse na wydanie przez Egmont nowego wydania ŻICSM.  Jednak redaktor Egmontu był zaskoczony faktem, że ostatnie wydanie komiksu obecnie jest unikatem, a pojedyncze egzemplarze są sprzedawane za dziesiątki, a czasem setki złotych na Allegro.
Zapowiedzi niedisnejowskie:
- Wydanie w sierpniu dwóch Lucky Luke'ów autorstwa Achdé jest spowodowane tym, że rysownik przyjedzie na wrześniowe MFKIG.
- Egmont w ciągu kilku następnych lat spróbuje wydać całego Lucky Luke'a jak i Smerfy.
źródło ilustracji: Inducks

Komentarze

 1. Ile można ŻiC maglować, wydaliby Barksa w końcu. Ale rozumiem że na bezrybiu to i tak ryba

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podobną opinię niestety. Ile razy mozna to samo wydawać?.(Mimo ze jestem fanem Rosy).
  Wolalbym Barksa niestety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja powiem : z Rosy wydać wydanie ŻICSM z komentarzami autora , ale potem skupić się bardziej na Barksie .Ewentualne niewydane w Polsce komiksy Rosy wydać w piśmie Kaczor Donald lub jakimś krótkim (do 100 stron) mniej ekskluzywnym wydaniu (może nawet gazetowym ) . W każdym bądź razie jeśli Egmont miałby wydawać kolekcje jakiegoś twórcy to według mnie - raczej Carla Barksa.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar