W dół i w górę (po raz kolejny) - dane o sprzedaży KD w styczniu 2017

ZKDP udostępniła kolejne dane sprzedaży i robi się coraz dziwniej i coraz bardziej sądzę, że gdzieś musi być błąd.
Styczniowy numer Kaczora Donalda (KD 2017-02) sprzedał się w 23 557 egz przy standardowym nakładzie wynoszącym 40 000 egz. Sprzedano 58,9% wydrukowanych egzemplarzy.
Porównajmy ten wynik z poprzednimi miesiącami:
Skąd wynikają takie spadki i wzrosty? Niektórzy mogą sądzić, że to zasługa lepszych dodatków w nieparzystych miesiącach. Po pierwsze - wydaje mi się, że aż tak nie wpływałoby na sprzedaż, a po drugie - dodatki zamieszczone w listopadzie i styczniu (albumy z naklejkami) choć były ciut ciekawsze niż te zamieszczone w październiku i grudniu (m.in. karty Lego) to nie można ich nazwać wyjątkowymi.
Według mnie ktoś przy udostępnianiu danych o sprzedaży popełnił błąd. Jeżeli sprzedaż w grudniu można byłoby jakoś wytłumaczyć świętami to w październiku zwykle Kaczor Donald notował dobre wyniki sprzedaży.
Poczekajmy na kolejne miesiące i kolejne dane o sprzedaży pisma. A was zachęcam do wspierania wydawnictwa i kupowania Kaczora Donalda w kiosku. Co prawda, czasopismo jest to najwyżej średnie i na pewno za drogie w stosunku do ilości komiksów czy jakości wydawania, ale zawsze lepsze to niż nic.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka