Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano 3 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił trzeci tom sześcioczęściowej serii poświęconej jednemu z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych twórców komiksów Disneya - Giorgiowi Cavazzano. Nowy Włoski Skarbiec liczy 216 stron i zawiera komiksy z połowy lat 90. Tom możecie zamówić m.in. z Egmont.pl

Wydanie głównie składa się z trzech komiksów stworzonych pomiędzy 1992 a 1994 rokiem oraz dodatków. Dwa z nich są znane polskim czytelnikom, Znalezione i kradzione to doskonała historia napisana przez Mezzavillę, która wyszła w pierwszej serii Giganta, a Nędza i szlachectwo to świetna opowieść parodiująca sztukę teatralną. Całkowitą nowością jest Sto lat, Donaldzie!, czyli rocznicowa historia o Donaldzie stworzona na 60-lecie postaci. W tomie znajdziecie też komiks o Klarabelli.

Więcej informacji o całej serii znajdziecie w osobnym tekście, na blogu znajdziecie też przykładowe strony. Opublikowany został także artykuł o wadach i zaletach tej edycji. Prawdopodobnie na przełomie wiosny i lata pojawi się czwarty tom serii, który głównie będzie składał się z historii doskonale znanych polskim czytelnikom, a także nigdy wcześniej niewydanego po polsku komiksu Paperino Oscar del centenario z debiutem Kwazka.

II TOM - lata 1992-1994
Liczba stron: 208, Stron komiksów: 179 (w tym 72 premierowe)

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Panie Radku, czy będzie kontynuowany młody kd? Gigant extra ma grafik na ten rok, a na stronie empiku pisze, że gigant special to kwartalnik (4 na rok - wielkanoc, lato, Halloween, święta).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic o tym nie wiadomo. Ale nie wiadomo, co przyniesie przyszłość

   Usuń
 2. włoskie to tragedia nie kupię na 100 procent

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru