Kaczor Donald 2024-03 - zapowiedź - Rodriques, Miguel, Artibani + przedruk 1. numeru

Już 9 kwietnia pojawi się 3. w tym roku i 1034. numer w historii Kaczora Donalda, w którym, jak wczoraj informowaliśmy, znajdzie się przedruk pierwszego historycznego wydania pisma. Łącznie pismo będzie liczyło 100 stron, a obok przedruku znajdzie się też regularne wydanie magazynu, w którym także nie zabraknie ciekawych historii z kaczkami i myszami. Cena wydania wyniesie 19,99 zł i już możecie go zamawiać na Egmont.pl.
Z plansz udostępnionych przez Egmont wynika, że regularna część numeru będzie oparta na ósmym tegorocznym Micky Maus, choć ostatecznie może się ciut różnić. 

Szczególnie ciekawie wyglądają dwa najdłuższe komiksy - otwierające numer Złoto Nibelkuprów Petruchy i Rodriquesa, można się spodziewać, że będzie to ciekawa historia o podróży w czasie zjawiskowo zilustrowana przez hiszpańskiego rysownika, a także pojawiająca się w dalszej części wydania historia The Rewinder Gadget, którą stworzyli dwaj cenieni włoscy twórcy - Francesco Artibani i Andrea Ferraris. Dla Artibaniego, którego prawie 100 komiksów wydano w Gigantach, będzie to debiut w Kaczorze Donaldzie.

Poza tym w wydaniu pojawi się sporo krótszych historii, w tym komiks o Goofym napisany przez Korhonena, a zilustrowany przez Miguela, a także opowieść o Daisy stworzona w latach 90., która do tej pory nigdy nie została wydrukowana po polsku. Ze względu na to, że niemiecki Micky Maus zawiera zwykle kilka stron komiksów mniej niż polski Kaczor Donald, można się spodziewać, że jeszcze jedna czy dwie historie więcej pojawią się w piśmie, ale o tym dowiemy się w okolicach premiery.

Warto pamiętać, że kwietniu poza Kaczorem Donaldem pojawi się wiele innych publikacji z kaczkami i myszami - Gigant z ciekawym komiksem z kapitanem Nemo i historią Cavazzano o Kwakerfellerze, Galaxy z wieloma świetnymi historiami o tematyce kosmicznej, a także Kaczogród z opowieściami Barksa z początku lat 60.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Czy wie ktoś, czemu na trzecim tomie galaxy z tyłu jest napisane Kot Karlo (jak w Niemczech), a nie przetłumaczono tego na Czarny Piotruś? Wygłąda to tak, jakby ktoś wrzucił to do translatora google i nawet nie sprawdził czy to jest dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba, że to tylko mój egzemplarz jest jakiś pochrzaniony XD

   Usuń
  2. Nie, po prostu ktoś z redakcji popełnił takiego byka podczas przekładu z niemieckiego.

   Usuń
 2. Tak z innej beczki to ciekawe czy Gigant Poleca Special w tym roku będzie tylko w Grudniu na Święta czy jeszcze np. na Halloween. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. EEeeee Już się napalałem, jak na 1000 numer Kaczora Donalda. Ale się okazuje, że z tych 100 stron, połowa to przedruk KD 1/94. Ja wiem, że "Zawód Fryzjer", to świetny komiks. Ale przecież każdy ma ten numer. :) Wolałbym żeby przedrukowali 4/94. :)

  https://www.instagram.com/p/CiIFkU1M-O1/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że tak, ale nie ma co rozmawiać z osobą zaczynającą się na "id", a kończącą na "iota".

   Usuń
  2. Skąd Ci niby przyszło do głowy, że każdy ma pierwszy numer KD sprzed 30 lat? Stare nerdy zapewne tak - ale kurde, przez te 30 lat zdążyło pojawić się na świecie trochę nowych ludzi, nieprawdaż?

   Usuń
  3. Był na 100 numer KD

   Usuń
  4. Ja nie mam, mimo bycia fanem Donalda od wieeelu już lat, to, zawsze odpuszczałem gazetki KD, bo mało stron i stusnek cena=Ilość nie wypadał zbyt korzystnie, zresztą dalej jakoś regularnie KD nie kupuje, mimo że wzyztsko inne tak, więc w ten się wyjątkowo chętnie zaopatrzę ;)

   Usuń
  5. Nie każdy ma pierwszy numer KD... Ale każdy go czytał. To trochę już "zużyty" numer na prezent. Czekam na reprinty kolejnych numerów KD.

   Usuń
 4. Mów za siebie. Ja nie mam

  OdpowiedzUsuń
 5. ja tez nie mam

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł, kupię i kupowałbym w serii. Ale i tak wolałbym roczniki starych numerów w twardych oprawach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Drugi numer tego magazynu kosztował 16,99 teraz trzeci numer kosztuje 19,99 ktoś naprawdę przesadził z ceną powinno kosztować tyle co poprzedni numer

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może za kilka lat będzie każdy numer kosztować 40,99 zł

   Usuń
  2. Są już magazyny dla dzieci, które kosztują 30zł i to bez żadnych gratisów, które by usprawiedliły taką cenę

   Usuń
  3. 19,99 zł wynika z tych 100 stron zamiast standardowych 40.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru