Myszka Miki "Straszna Wyspa" - dziś premiera

Po wielokrotnie opóźnionej premierze, dziś w końcu do sprzedaży trafił kolejny ekskluzywny album z Mikim: Straszna Wyspa - Niesamowita historia Myszki Miki. Przygodową historię o Mikim, Donaldzie i Goofym stworzył Alexis Nesme, autor rysunków do Horrifiklandu, 80-stronicowy album został wydany w cenie okładkowej 49,99 zł i w formacie A4, a jest dostępny chociażby na Egmont.pl. Parę zdjęć prezentujących wydanie znajdziecie na naszym fanpage'u.

Podobnie jak wspomniany wcześniej Horrifikland, także Straszna Wyspa jest utrzymana w stylistyce nawiązującej do klasycznych produkcji Disneya. W historii bohaterowie wyruszają na tajemniczą wyspę skarbów, żeby odnaleźć lorda Pepperminta. Oczywiście nie będzie to proste zadanie, ponieważ w przygodę wmiesza się chociażby Piotruś, a bohaterowie będę musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami podczas rejsu jak i przemierzając bujną dżunglę. Kilka przykładowych stron z publikacji znajdziecie tutaj.

Na razie nie wiadomo, czy Egmont planuje publikację kolejnych albumów wydanych oryginalnie przez francuskie wydawnictwo Glénat, w albumie brak o tym jakichkolwiek informacji. Mowa tu nie tylko o komiksach z Mikim, ale też o Donald's Happiest Adventures czy Picsou, le dragon de Glasgow. Na maj tego roku Glénat planuje wydanie nowego albumu, Mickey et l'alliance maléfique, który mają stworzyć Nicolas Pothier i Johan Pilet.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Jeszcze nawet nie zdjąłem folii ale jakiś strasznie cieniutki w porównaniu do poprzednich glenatow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, jest taki jak reszta. Wszystkie są cienkie.

   Usuń
 2. Tak długo opóźniali premierę, że aż straciłem zainteresowanie tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłem i przeczytałem. Ciekawy, rysunki ładne. Ale styl rysowania... dostawałem momentami oczopląsu. Robienie z dwóch stron jednej planszy Komiksów ej to fatalny pomysł. Świetnie to wygląda jako obrazek, ale nie jako komiks. Często było trudno złapać właściwy kierunek czytania. Dwie strony z rusynkiem labiryntu praktycznie pominąłem. Dla fabuły bez znaczenia, a można dostać oczopląsu....

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka