Egmont wyda specjalny 100-stronicowy numer "Kaczora Donalda"!

Najbliższe wydanie Kaczora Donalda będzie specjalnym numerem pisma z okazji 30-lecia wydania pierwszego numeru. 100-stronicowy numer trafi do sprzedaży 9 kwietnia, jego cena okładkowa wyniesie 19,99 zł i już go można zamawiać na Egmont.pl. W ten sposób Egmont zamierza świętować okrągłe urodziny najdłużej wydawanego w Polsce magazynu komiksowego dla dzieci.

Wydanie będzie podzielone na dwie części. Z przodu pisma, na stronach 1-52, znajdzie się bieżący numer magazynu, w którym pojawi się m.in. historia Rodriquesa Złoto Nibelkuprów, a także inne współczesne komiksy z kaczkami i myszami. Natomiast z drugiej strony, na stronach 53-100, zostanie przedrukowany pierwszy numer Kaczora Donalda. Będzie to pierwszy tego typu przedruk w historii komiksów Disneya w Polsce, wcześniej pierwsze wydanie było dołączane do pisma poprzez np. cyfrową kopię.

W środku znajdzie się też konkurs z 30 nagrodami na 30. urodziny. Do magazynu zostanie też dołączony prezent w postaci 4 klasycznych pranków: biegającego karalucha, strasznej niespodzianki, keczupowej porażki oraz zranionego palucha. Szczegółowe informacje o tym, jakie komiksy pojawią się w wydaniu, opublikujemy w osobnym tekście.

To na pewno nie będzie jedyny tytuł, który Egmont przygotował z okazji 30. rocznicy pisma jak i 90. rocznicy postaci Kaczora Donalda. W ramach Giganta Poleca Extra mają pojawić się w maju i sierpniu dwa tomy związane z urodzinami najsłynniejszego kaczora na świecie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. No i dobrze, gros kupujących to ludzie w przedziale 30-40 lat (mają i sentyment, i pieniądze). Więc więcej tego typu wydań działa na korzyść wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko fajnie tylko ten dodatek (zabawka) słaby .Mogło być lepiej

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Radku, niech Pan tam wpłynie na ten Egmont i chociaż miesięcznik zrobią z tego KACZORA DONALDA. Wesołych Świąt. Dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogli zrobić reedycje twój kaczogrod z kartami

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie super ale naprawdę NIE ROZUMIEM czemu nie można dać jakiegoś fajnego "kartonowego" dodatku??? Chociaż jeden, albo w marzeniach dwa/trzy dodatki.
  Np olimpiada z nr 13/14 z 96r albo z nr 25/26 gra albo gry podróżnicze z 97r. Jakiś fajny plakat itp. Nawiązanie do zbuduj swój kaczogród itp. A tak...gumowe/plastikowe g...o po najmniejszej linii oporu :-/ Myślę że gro ludzi z chęcią dorzuciłabym kilka zł do numeru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że prawa autorskie + koszty.

   Usuń
  2. Ale te gry każdy ma. :)

   https://www.facebook.com/photo/?fbid=4572197109472397&set=a.1619696698055801

   Usuń
 6. Mam mieszane odczucia. Oczywiście cieszę się z reprintu, ale nie mogło to być osobne wydanie dołączone do numeru KD jako dodatek (zamiast plastiku)...

  OdpowiedzUsuń
 7. No i super sprawa, ogólnie cieszyc sie z tego ze coś w ogóle jest odnośnie 30 lecia magazynu dobry rydz jak nic z okazji 1000 numeru był tez zwykły numer + dodatkowo obwoluta z z rożnymi info odnośnie KD plus okładka 1 numeru a teraz mamy tez zwykły numer KD + przedruk papierowy 1 numeru niema co narzekać choć wiadomo mogłoby być lepiej jakiś np dodatek w postaci plakatu bądż jakaś gra kartonowa karty czy figurki postaci z komiksów...... ale jest to co jest i dobrze ze jeszcze jest..

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaram się jak Rzym za Nerona

  OdpowiedzUsuń
 9. I nie może tak być co miesiąc? 100- stronicowy KD bez dodatków. Mogliby dołączać kolejno drugi, trzeci numer itd. I za 2 dyszki zamiast 17 zł. Idealnie

  OdpowiedzUsuń
 10. Co prawda jestem szczęśliwym posiadaczem Kaczora Donalda nr 1 z 1994 roku, ale i tak się cieszę z tego wydania. Zgadzam się z przedmówcą - 100-stronicowy KD na stałe to byłoby coś.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru