W czerwcu zostanie wydany specjalny tom z Donaldem!

Egmont w czerwcu wyda tom Nasz wielki Donald, 368-stronicowe wydanie poświęcone postaci najsłynniejszego kaczora na świecie. W środku znajdą się dziesiątki historyjek stworzonych przez najlepszych twórców kaczych komiksów. Jest to kolejna publikacja, która pojawi się w Polsce w związku z świętowanymi w tym roku 90. urodzinami Donalda, obok specjalnych wydań Kaczora Donalda i Giganta Extra.

Wydanie będzie kopią niemieckiego tomu Der dicke Donald - 90 Jahre, który zadebiutuje na tamtejszym rynku w maju. Na ten moment jednak nie wiadomo, jak dokładnie będzie prezentować się polska edycja, ponieważ w Niemczech tom ukaże się w ogromnym formacie 240 na 320 mm, a przez to będzie kosztować aż 59 euro. Najpewniej polskie wydanie będzie mniejsze i tańsze, ale szczegółowe informacje poznamy wraz z resztą czerwcowych zapowiedzi Egmontu w ciągu najbliższych tygodni.

Na ten moment nie jest znane też dokładne informacje o zawartości tomu. Można podejrzewać, że będzie to przekrojowy zbiór opowieści z Donaldem, w którym znajdą się komiksy o różnych motywach, z różnych epok, i od różnych twórców, w tym The Recluse Strobla, Okazja goni okazję Rodriquesa i Gilberta oraz Prawdziwy bohater Cavazzano i Snejbjerga. Wśród nich pojawią się zarówno komiksy doskonale znane polskim czytelnikom, jak i te, które nigdy nie były wydane po polsku. Poza tym nie zabraknie artykułów przybliżających historię postaci Donalda.

A co wy sądzicie o wydaniu? Czy zamierzacie je kupić?

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Zdecydowanie planuję kupić :) Przy czym okładka mogłaby być być ładniejsza, jak ta: https://www.amazon.de/dicke-Donald-90-Jahre/dp/3770409094

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby było jak najmniej dubli i byłbym zadowolony. Raczej kupię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Sto procent kupię.

  OdpowiedzUsuń
 4. no jak nie jak tak obowiazkowo

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale to to miała być ta „niespodzianka” poza 100- stronicowym wydaniem KD?

  OdpowiedzUsuń
 6. Kupię, nawet za 59€

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupię i odsprzedam.

  Ale może pójdą po rozum i jak się rozejdzie to zrobią dodruk. Mam nadzieję że to nie będzie limitowane jak te inne pomyłki egmontu bo u nich nawet niewielki nakład nie idzie w parze z jakością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Egmont dodrukowuje wszystkie wyprzedane komiksy, chyba że istnieją z tym jakieś problemy licencyjne.

   Usuń
  2. No, nie wszystkie. Życia i czasów nie doczekaliśmy się cztery lata mimo że humor licencjodawcy zmienił się dopiero w 2023.

   Zarówno tu są jak i tam były historie w innych miejscach więc zobaczymy, poza tym oba były albumami jubileuszowymi. Zobaczymy co zrobią.

   Usuń
 8. No jak nie jak tak :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A będzie tam sporo Superkwęka?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam nadzieję, że wydanie nie będzie mniejsze, tylko wydadzą to w oryginalnym rozmiarze. Albo niech wydadzą w 2 wersjach. Fanów na ekskluzywne wydanie nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru